خروج

نایلون بسته بندی مواد غذایی


بسته بندی یک محافظ است که سلامت کالای شما را از تولید تا مصرف تضمین می کند. علاوه بر این اطلاعاتی که خریدار هنگام خرید نیاز دارد، روی آن درج می شود و در واقع پلی میان مصرف کننده و تولید کننده ست. امروزه شرکت های صنایع غذایی به دنبال بسته بندی مواد غذایی با روش های جدید هستند که بسته بندی استفاده شده، هم سهولت در استفاده داشته باشد، هم مقاومت کافی داشته باشد تا در حین حمل و نقل تازگی مواد غذایی از بین نرود و هم نظر مشتری را جلب کند و او را ترغیب کند تا محصولش را بخرد.

یکی از انواع بسته بندی هایی که در این صنعت استفاده می شود، استفاده از نایلون بسته بندی ست. در مواد غذایی های مختلفی از نایلون بسته بندی استفاده می شود.

بسته بندی مواد غذایی با نایلون

به عنوان مثال شما در صنعت خشکبار و مواد غذایی می توانید از سلفون یا متالایز های لمینیت شده استفاده کنید.

نایلون بسته بندی مواد غذایی

برای بسته بندی مواد غذایی مانند گوشت و مرغ و... می توانید از سلفون های نازک استفاده کنید.

نایلون بسته بندی مواد غذایی

برای بسته بندی نان می توانید از سلفون استفاده کنید.

نایلون بسته بندی نان

همه این ها نمونه هایی از کاربرد نایلون در این صنعت است. در حال حاضر که بیشتر مواد غذایی و مواد بهداشتی با سلفون بسته بندی می شوند، به وسیله چاپ فلکسو یا همان فلکسوگرافی می توان اطلاعاتی مثل برند، نام محصول، ترکیبات آن محصول و بسیاری از موارد دیگر را روی آن چاپ کرد تا از این طریق هم در ذهن مخاطب ماندگاری داشته باشد و هم باعث شود خریدار هنگام خرید، اطلاعات لازم را روی آن مشاهده کند.

کیسه های نایلونی جدید

اما چیزی که امروزه بیشتر مورد توجه تولید کنندگان و مصرف کنندگان است، این است که بسته بندی محصول شان آسیب کمتری به محیط زیست وارد کنند و مانند پلاستیک ها تا مدت زیادی در طبیعت باقی نماند و به موجودات آسیب بزند. به همین دلیل تکنولوژی به سمت تولید کیسه های نایلونی خاصی رفته است که اصطلاحا به آن ها "کیسه های نایلونی سبز" گفته می شود.

خاصیت این کیسه ها این است که مانع ورود رطوبت به داخل کیسه می شود و مواد غذایی را برای مدت طولانی تری حفظ می کند و مواد غذایی داخل آن فاسد نمی شوند. تخمین زده شده که میوه هایی مانند موز و توت فرنگی و... به دلیل خواص این کیسه، تا 30 روز بدون هیچ تغییری در شکل و ظاهر آن ها باقی خواهند ماند. مواد ساخته شده در این کیسه نایلونی از پلی اتیلن و دوستدار طبیعت است. این نایلون ها از نظر انعطاف هیچ فرقی با نایلون هایی که امروزه استفاده می شود ندارد و فقط مواد تشکیل دهنده آن به نحوی ست که هم دوستدار محیط زیست است و هم از مواد غذایی بیشتر محافظت می کند.

در پایان می توان گفت که درست است همیشه از مضرات نایلون و پلاستیک شنیده ایم، اما نمونه های جدید کیسه نایلونی می تواند قدم بزرگی برای محیط زیست باشد.

 

جهت دانلود فایل مقاله "نایلون بسته بندی مواد غذایی" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی مواد غذایی،مواد غذایی،محصولات،طراحی،طراحی بسته بندی،نایلون،نایلون بسته بندی مواد غذایی،نایلون بسته بندی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/06/29
نایلون یک واژه ی کلی است که برای مواد مصنوعی که می توانند به شکل ها و...
1398/09/25
سلفون استرچ، همان نایلون استرچ است که چون نازک تر و با حالت و ویژگی کشسانی بیشتری ساخته و تولید می شود، به آن سلفون استرچ می گویند.
1397/06/19
نایلون حباب دار را همه ما می شناسیم و برای محافظت از محصولات زیادی از آن استفاده کرده ایم. نایلون هایی که برای بسته بندی محصولات استفاده می شود و یادآور...