خروج

بسته بندی مواد غذایی (1)


صنعت مواد غذایی صنعتی بوده که همیشه در حال رشد بوده و شرکت ها همیشه به دنبال راهی بودند تا از طریق آن ها، مصرف کنندگان را به برند شان علاقه مند کنند. رقابت بالا در این عرصه باعث شده تا برند های تجاری علاوه بر طعم و رنگ مواد غذایی شان، به فکر طراحی و بسته بندی محصولات شان هم باشند. در این مقاله می خواهیم به طراحی بسته بندی مواد غذایی و نکاتی که باید رعایت شود، بپردازیم.

تمام شرکت ها می دانند که در بسته بندی مواد غذایی استفاده از طرح های خلاقانه و ایده های جدید، مشتری را به سمت برندشان می کشاند. اما لوگو چطور؟ رنگ ها چطور؟ چه چیزی باعث ایجاد هیجان در مشتری می شود؟ چرا برخی طرح ها موفق می شوند و باعث فروش بیشتر محصول می شوند اما برخی دیگر شکست به همراه دارند؟

راهنمایی های ما را برای بسته بندی محصولات خود بخوانید:

توجه به خود محصول

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، خود محصول تان است. بسته بندی طراحی شده باید طوری باشد که محصول شما را دچار مشکل نکند. مثلا باید به زمان نگهداری محصول تان توجه کنید و سپس بر اساس آن بسته بندی محصول را طراحی کنید. تاریخ مصرف و مقدار مصرف هم موارد تعیین کننده در این امر هستند و بسته بندی را به خود وابسته می کنند. به همین دلیل طراحان باید هم زیبایی بسته بندی و هم کاربردی بودن آن را مد نظر قرار دهند.

بسته بندی محصول را هیچ گاه فراموش نکنید. شاید بتوان گفت مهم ترین قسمت بسته بندی مواد غذایی همان برچسب محصول است که هویت محصول شما را شرح می دهد. مخصوصا اگر محصول شما نوشیدنی ست، باید خیلی دقیق روی برچسب محصول کار کنید.

بسته بندی مواد غذایی

شکل بسته بندی

بارها دیده شده که شکل بسته بندی های مختلف کروی یا دایره یا مستطیل است. این ها اشکال عمومی هستند و هر زمان یک برند تجاری اقدام به طراحی شکل متفاوتی کرده است، توانسته است توجه مشتری را جلب کند. شاید شکل منحصر به فرد باعث فروش بیشتر نشود، اما قطعا توجه مشتری را جلب می کند. حتی تغییر کوچک در شکلی که الان وجود دارد، می تواند کمک کند توجه مشتری به برند شما جلب شود. در صنعت مواد غذایی، بسته بندی نوشیدنی می تواند خیلی راحت دستخوش این تغییر شود. اما گاهی این تغییرات باید تا جایی ادامه یابد که سرانجام توجه مشتری را برای خرید جلب کند و تولیدات رو به رشد داشته باشد.

طراحی بسته بندی مواد غذایی

ثبات در بسته بندی

طراحی های شما باعث می شود از رقبای تان متمایز شوید اما چیزی که اهمیت دارد این است که حتی اگر تنوع محصولی شما زیاد است، باز هم روی ثبات خود را در بسته بندی حفظ کنید. یعنی چه؟ یعنی در طراحی تمام محصولات تان یک چیز مشابه داشته باشید تا با آن پیامی به مشتری منتقل کنید. مثلا می توانید یک تم رنگی خاص داشته باشید. می توانید یک دیزاین خاص داشته باشید یا یک نماد خاص. مثلا می توان لوگو را در یک کادر رنگی خاص قرار داد. این کار باعث می شود حتی اگر تنوع محصولی شما زیاد است، ثبات در بسته بندی را حفظ کنید و اعتبار تان را در بازار فروش افزایش دهید.

ادامه دارد...

جهت دانلود فایل مقاله "بسته بندی مواد غذایی (1)" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی مواد غذایی،مواد غذایی،محصولات،صنعت بسته بندی،محصول


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.