خروج

کیسه برنج در منزل


چطور باید از کیسه برنج در منزل نگهداری کند؟ چطور می توان شرایطی فراهم کرد که بدون این که آسیبی به برنج وارد شود و در معرض هجوم حشرات قرار گیرد، کیسه برنج را در منزل نگه داشت؟ اگر برنج تازه می خرید، شرایط نگهداری آن به مراتب سخت تر است و بیشتر باید مواظبت کنید. در این مقاله قصد داریم نکاتی را بیان کنیم که به راحتی کیسه برنج را در منزل نگهداری کنید و مشکلی برای برنج داخل آن پیش نیاید.

اگر شما از آن دست خانواده ها هستید که مصرف یک سال برنج تان را یک جا می خرید، پس باید مکان مناسبی را برای انبار کردن داشته باشید. این مکان باید کاملا خشک باشد که هیچ گونه رطوبتی به برنج نفوذ نکند و باید خنک باشد چون هوای گرم باعث هجوم حشرات و زودتر خراب شدن برنج می شود. رطوبت و گرمای زیاد هر دو عوامل رشد آفت های برنج هستند، به همین دلیل برنج باید دور از نور خورشید قرار داشته باشد.

کیسه برنج

کیسه برنج را در ارتفاع مناسبی از سطح زمین قرار دهید و کاملا روی زمین نباشد. این ارتفاع می تواند بین 20 تا 25 سانتی متر باشد  برای این که این ارتفاع را تامین کنید، می توانید از قفسه های فلزی استفاده کنید.

برای این که جریان هوا در اطراف کیسه های برنج وجود داشته باشد، کیسه های برنج را از دیوار یا دیواره قفسه فاصله دهید. نبودن جریان هوا باعث ورود حشرات موذی در کیسه برنج می شود و برنج شما را خراب می کند.

برنج ها را در کیسه پارچه ای نگهدارید تا مشکلاتی که کیسه پلاستیکی دارد، برای برنج شما پیش نیاید. کیسه پارچه ای از ورود رطوبت و گرما به داخل برنج جلوگیری می کند و فضای امن تری نسبت به کیسه پلاستیکی برای برنج شماست. در ضمن برای محیط زیست هم مناسب تر است.

به هیچ عنوان برنج های خود را در مقادیر زیاد داخل سطل های پلاستیکی قرار ندهید. سطل های پلاستیکی سبب می شوند که حشرات موذی خیلی سریع به داخل برنج شما نفوذ کنند و آفت زده شوند. ولی اگر برای مصرف کم و در داخل آشپزخانه می خواهید استفاده کنید، قرار دادن برنج در سطل های پلاستیکی مانعی ندارد.

درون کیسه برنج می توانید یک عدد سیر، مقداری نمک یا قرص های مخصوص برنج استفاده کنید تا رطوبت و حشرات به داخل کیسه های برنج نفوذ نکند. البته استفاده از قرص های مخصوص برنج خیلی پیشنهاد نمی شود چون ترکیبات آن می تواند برای سلامتی مضر باشد ولی اگر ناچار به استفاده بودید، آن را کاملا بسته بندی کنید و سپس داخل برنج قرار دهید.

بسته بندی برنج

با استفاده از این روش ها می توانید برنج را در منزل برای مدت طولانی نگهدارید و مشکلی برای آن پیش نیاید.

برای این که از کیسه های مرغوب برای برنج خود استفاده کنید، با مجموعه تورنگ چاپ تماس بگیرید. کیسه های برنج ما از جنس پارچه های سوزنی اسپان باند تهیه شده اند و ضد رطوبت هستند و می توانید با آن سلامت برنج خود را تضمین کنید.

جهت دانلود فایل مقاله "کیسه برنج در منزل" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : کیسه،کیسه برنج،برنج،چاپ روی کیسه،چاپ،نگهداری برنج


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/12/13
کیسه پارچه ای و انواع گونی نخی معمولاً در بسته بندی برنج هندی استفاده می‌شوند. کیسه گونی های پارچه ای با طرح های قرمز رنگ تبدیل به نمادی از برنج باسماتی شده‌اند.
1398/07/21
در این مقاله، نگارنده به شرح و تحلیل قیمت برنج، وضعیت آن و ارائه ی رهیافتی بر کسب و کار این کالای غذایی با اهمیت، می پردازد.
1398/07/03
در مقاله های پیشین گفتیم که برنج غذای اصلی عمده ی ایرانی ها است و همین عامل سبب شده تا نگه داری این ماده ی غذایی، ارزش و اهمیت ویژه ای بیابد.