خروج

بسته بندی آبنبات


طرز تهیه آبنبات چوبی

اهمیت بسته بندی مواد غذایی نه بر تولید کنندگان پوشیده ست و نه بر مصرف کنندگان. همه می دانند که بسته بندی درست محصولات تاثیر زیادی در فروش آن دارد و یک بسته بندی شکیل باعث معتبر شدن برند می شود. اما در این مقاله می خواهیم به سراغ موضوعی برویم که شاید کمتر کسی در کشور ما به آن اهمیت بدهد ولی توجه کردن به آن نتایج قابل توجهی در پی خواهد داشت.

آبنبات یکی از خوراکی های جذاب و دوست داشتنی همه افراد در تمام سنین است. کمتر کسی را پیدا می کنید که به آبنبات علاقه نداشته باشد. اما آیا بسته بندی آن می تواند باعث انتقال حس مثبت تری به مصرف کننده شود؟ رنگ هایی که در این بسته بندی استفاده می شوند، تاثیری در خرید محصول توسط مشتری دارد؟ طعم هایی که استفاده می شود چطور؟

در این مقاله ما را همراهی کنید تا به پاسخ این سوالات بپردازیم.

شکلات یا آبنبات از آن دست محصول هایی هستند که به دلیل حجم کوچکتری که در قفسه های فروشگاهی اشغال می کنند، کمتر به نوع بسته بندی آن ها توجه شده است. تا این که یک دانشجوی رشته طراحی به نام Victoria Ax برای یک پروژه دانشجویی دست به خلاقیتی جدید زد. او تصمیم گرفت برای آبنبات های چوبی یک طراحی بسته بندی خاص انجام دهد و آن ها را به شکل زبان طراحی کند. ایده او برای آن بود که مشتری را متوجه طعم خوشمزه این آبنبات ها کند. این طراحی بسته بندی که بعدا زبان در زبان نام گرفت، یک طرح خلاقانه سورئال شناخته شد.

طراحی بسته بندی

بسته بندی محصول

او در این طراحی بسته بندی هم از زبان و هم از دهان استفاده کرد و زبان از پشت جعبه شروع می شود و تمام قسمتی که محصول از آن جا باز می شود را می پوشاند. این کار هم به عنوان یک محافظ برای نوع بسته بندی استفاده می شود و هم طرح خلاقانه ویکتوریا باعث زیبا شدن بسته بندی محصول می شود.

این طرح که برای یک شرکت معروف تولید آبنبات های چوبی استفاده شد، به فروش چند برابری محصول کمک کرد و دوباره این نکته را یادآور شد که بسته بندی محصول هر چند کوچک و کم حجم، چقدر می تواند سودآور باشد.

در ادامه می توانید طرح های خلاقانه و پر زرق و برق دیگری که برای بسته بندی آبنبات استفاده شده است ببینید و از آن ها برای محصول خودتان ایده بگیرید. این طراحی های زیبا تماما دو چیز را مد نظر قرار داده اند، یک اینکه ترکیب رنگی استفاده شده در این بسته بندی ها باید حس خوب به مشتری القا کند و دوم طرح های جذاب و خاص می تواند تاثیر بیشتری روی نظر مشتری نسبت به نوع معمولی آن داشته باشد.

بسته بندی آبنبات

طراحی بسته بندی

بسته بندی آبنبات

 

جهت دانلود فايل مقاله "بسته بندی آبنبات" روي لينک زير کليک کنيد:


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی محصول، محصول،محصولات،طراحی،طراحی محصول،آبنبات،بسته بندی آبنبات،طراحی بسته بندی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که ...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.