خروج

استفاده مجدد از بسته بندی محصولات


چیزی که امروزه شرکت های طراحی بسته بندی به آن توجه می کنند، این است که بسته بندی محصولات قابل استفاده مجدد باشند. این موضوع هم باعث آلودگی کمتر محیط زیست می شود و هم کمک می کند تا یک شرکت تولید کننده به فکر خلاقیت و ایجاد تنوع در محصولاتش باشد.

در این مقاله می خواهیم در مورد تعدادی از طرح هایی که یک شرکت طراحی بسته بندی به کار برده است تا از بسته بندی محصولات استفاده مجدد شود، صحبت می کنیم.

پاکت کاغذی

این نمونه کاغذ های بسته بندی که می بینید، کار Casey Ng طراح معروف است که در طراحی آن دو چیز را رعایت کرده است، اول تجدید پذیر بودن این کاغذ های بسته بندی و دوم قابلیت تغییر سایز.

قابلیت تغییر سایز آن به شما کمک می کند تا حتی محصولات با ارتفاع زیاد هم با آن حمل کنید.

این بسته بندی خاص که با محیط زیست سازگار ست، می تواند هم یک کیسه خرید باشد و هم یک پاکت برای هدیه. مهم ترین مزیت این کاغذ بسته بندی قابلیت تغییر سایز آن در عین راحتی حمل آن است.

پاکت کاغذی

طراحی بسته بندی

ساک کاغذی مدرنیته

یک طراح هلندی به نام Ilvy Jacobs طرح هایی جدید برای ساک کاغذی ارائه کرده است که شکلی زیبا دارد. این طراحی که برای ساک کاغذی تجدید پذیر انجام شده است، ساک کاغذی مدرنیته نام گرفته است و شبیه به یک اثر هنری ست. ایده این طرح از آن جایی به ذهن این طراح هلندی رسید که در گفتگو با مردم متوجه شد مردم ساک های کاغذی ای که شکل زیبایی ندارند را پس از یک بار استفاده دور خواهند ریخت و او با ارائه این طرح به اقتصاد شرکت طراحی بسته بندی کمک کرد و باعث شد دیدگاه مردم نسبت به استفاده از ساک کاغذی تغییر کند.

ساک کاغذی

بسته بندی سالاد

یک شرکت طراحی بسته بندی به نام La Mache Nantaise  برای یکی از محصولات از بسته بندی تجدید پذیر استفاده کرده است که در عین سادگی شکل زیبایی به محصول داده است. این محصول از یک ورق پلاستیکی سبک و قابل بازیافت به همراه یک برچسب بسته بندی شده است که به دلیل مقابله با رطوبت باعث حفظ طراوت سالاد داخل آن می شود.

بسته بندی محصول

بسته بندی کفش

شرکت طراحی بسته بندی TDA از یک ایده خاص برای بسته بندی کفش شرکت نیوتن استفاده کرده است. این بسته بندی همان طور که مشخص است کاملا از مواد بازیافتی استفاده شده است و یک بسته بندی سبک برای کفش های شرکت نیوتن است.

طراحی بسته بندی


کلمات کلیدی : بسته بندی،بسته بندی مواد غذایی،مواد غذایی،محصولات،بازیافت،بازیافت محصولات


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (2)
       

علیرضا رضایی 1398/05/06 0:53:58

با سلام با احترام، به دنبال شرکتی هستم که از بسته بندی ها استفاده مجدد می کند و حتی از بسته بندی های غیر قابل استفاده را بازیافت و به محصولات دیگر و مواد اولیه و ... دیگر تبدیل می کند. لطفا شرکت مربوطه را می شناسید معرفی بفرمایید قصد همکاری دو طرفه دارم. با تشکر

مدیر سایت پاسخ داده شده در تاریخ 1398/05/06 ,

در خدمتیم. لطفا با 88507015 تماس بگیرید.


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می‌توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.