خروج

بسته بندی دمنوش و چای


یکی از خوراکی هایی که امروزه زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، دمنوش و چای است. برای این که شرکت ها بتوانند دمنوش ها و چای های کیسه ای را بیشتر به فروش برسانند، از بسته بندی های شکیل و زیبا استفاده می کنند و با نوشتن یکسری اطلاعات روی بسته بندی، مشتری را ترغیب می کنند تا محصول شان را خریداری کند. اما چیزی که در این مطلب می خواهیم به آن بپردازیم این است که چطور بسته بندی دمنوش و چای مورد استقبال قرار گیرد و چه کار هایی باید انجام داد تا آن را به یک بسته بندی خوب تبدیل کنیم؟ تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید تا در مورد این موضوعات آگاهی بیشتری پیدا کنید.

نوع بسته بندی

نوع بسته بندی باید به طرزی باشد که یا محتویات داخل بسته بندی مشخص باشد یا شکل آن رویش کشیده شده باشد. برای دمنوش ها و چای کیسه ای چون تعدد محصول و طرح و رنگ آن زیاد است، باید دقت کنید که اگر مخلوطی از چند گیاه است، اسم آن ها به همراه شکل شان روی بسته بندی باشد. نوع بسته بندی باید سبک و کم جا باشد. چون این ها معمولا در سفر یا محل کار یا حتی در منزل مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل تعدد و تنوع محصولی که دارند، نباید جا گیر و سنگین باشند.

طرح و شکل

طرح و شکل بسته بندی دمنوش و چای کیسه ای می تواند خیلی ساده و مربع یا مستطیلی شکل باشد اما برای این که بتوانید در کمتر از 7 ثانیه نظر مشتری را جلب کنید و مشتری محصول شما را از قفسه مواد خوراکی بردارد، باید طرح و شکل جالب تری به بسته بندی محصول تان بدهید.

برای این که با طرح و شکل های خلاقانه در بسته بندی چای و دمنوش آشنا شوید، به عکس های زیر نگاهی اجمالی بیندازید.

بسته بندی چای

 

دمنوش

 

چای کیسه ای

 

بسته بندی دمنوش

 

چای کیسه ای

اطلاعات روی بسته بندی

اگر محصول شما ترکیبی از چند گیاه یا چند اسانس است، حتما آن را روی بسته بندی محصول قید کنید. روش مصرف و زمان مورد استفاده و تاریخ انقضای محصول را حتما درج کنید. بهتر است روی بسته بندی شکل گیاهانی که از آن دمنوش یا چای کیسه ای استفاده شده را بنویسید. این کار باعث می شود مخاطب دید بهتری نسبت به محصول پیدا کند و حتی بدون خواندن اسامی، ترکیبات را متوجه شود. سایر عوامل مانند لوگو و شعار شرکت یا خواص محصول بستگی به خود شما داردت اما خیلی بسته بندی را شلوغ نکنید تا مخاطب دچار سردرگمی شود.

اطلاعات مرتبط

می توانید داخل بسته بندی یک بروشور یا کاتالوگ کوچک قرار دهید و در مورد سایر دمنوش ها یا چای کیسه ای هایی که مشتری می تواند مصرف کند و مکمل چیزی باشد که خریده است، اطلاعات دهید. بهتر است این بروشور یا کاتالوگ همراه با شکل سایر محصولات باشد و خواص شان هم داخل آن نوشته شده باشد تا مشتری راحت تر تصمیم بگیرد.

حرف پایانی

در پایان می توان اشاره کرد که بسته بندی دمنوش و چای کیسه ای مثل هر بسته بندی دیگری، باید نهایت دقت و ظرافت را داشته باشد و اطلاعاتی که مشتری به آن نیاز دارد، روی آن نوشته شده باشد.

 

جهت دانلود فایل مقاله "بسته بندی دمنوش و چای" روی لینک زیر کلیک کنید


کلمات کلیدی : چای،دمنوش،بسته بندی،بسته بندی چای،بسته بندی دمنوش،چای کیسه ای


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (2)
       

سجاد 1397/12/16 20:9:56

سلام طرح های قشنگی بود ولی ایا ما دستگاهی داریم که این طذح ها رو بزنه؟

مدیر سایت پاسخ داده شده در تاریخ 1397/12/16 ,

بله قطعا.


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که ...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.