خروج

روز جهانی رسانه اجتماعی


شاید به جرات بتوان گفت چیزی که در عصر حاضر باعث تکامل عصر دیجیتال و پیشرفت پر سرعت آن شده است، شبکه های اجتماعی هستند. به همین مناسبت، هر ساله 30 ژوئن در سراسر جهان به عنوان روز جهانی "رسانه های اجتماعی" جشن گرفته می شود.

وب سایت Mashable در سال 2010 با هدف شناساندن تاثیر شبکه های اجتماعی در ارتباطات امروزی، روز 30 ژوئن را روز جهانی شبکه های اجتماعی نامگذاری کرد.

وب سایت میشیبل معتقد است که “ما این فرصت را به خوانندگان خود می دهیم که درباره رسانه های اجتماعی و تکنولوژی با همدیگر گفت و گو کنند.  این یک جشن جهانی از پیشرفت تکنولوژی است که قادر است همه افراد را به اطلاعات در زمان واقعی متصل کند”.

شبکه اجتماعی

تاثیرات رسانه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی از سراسر دنیا مخاطبان زیادی را به یکدیگر متصل می کنند و نقش کلیدی در موفقیت تجاری دارند. چرا که یک کاربر می تواند در صورت رضایت از شما، برند شما را به تمامی دوستانی که دارد معرفی کند. جدای از این موضوع شما می توانید کسب و کار رقبای خود و محتوای آن ها و خدمات و محصولات شان را بررسی کنید و حتی از آن ها پیشی گیرید. یکی از سریع ترین و به روز ترین روش های تبلیغات، تبلیغات در شبکه های اجتماعی است.

امروزه سازمان های معتبر جهان از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و خود را به مخاطبان بیشتری معرفی می کنند و در کنار آن به تحلیل فعالیت رقبای خود را می پردازند.

این روز خاص

استفاده از هشتک #SMDay مربوط به این روز خاص است و شما می توانید در این روز پست های خود را با این هشتک به اشتراک بگذارید.

رسانه اجتماعی

در ایران هم همه ساله به مناسبت این روز همایشی برگزار می شود که مطالب زیر در این همایش مطرح می گردد:

  • تاثیر شبکه های اجتماعی بر روی کارکرد سازمان ها
  • طراحی و توسعه شبکه های اجتماعی سازمانی
  • آموزش شبکه های اجتماعی
  • بازاریابی و تبلیغات و فروش بیشتر از راه شبکه های اجتماعی
  • موانع استفاده از شبکه های اجتماعی در سازمان های ایرانی
  • راه های درست ترویج شبکه های اجتماعی در سازمان ها و استفاده از آن ها در دستگاه های همراه
  • راه های اثر بخش فروش از طریق شبکه های اجتماعی و بازخورد این رسانه ها

به عنوان نکته پایانی و بر اساس تحقیقات انجام شده، شبکه های اجتماعی فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، تلگرام، گوگل پلاس و لینکدین از معروف ترین شبکه های اجتماعی هستند که بیشترین تاثیر را در تبلیغات دارند.


کلمات کلیدی : رسانه اجتماعی،شبکه اجتماعی،رسانه های اجتماعی،شبکه های اجتماعی،روز جهانی


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/10/02
نمی‌توان منکر شد که فرانسوی ها صاحب سبک مخصوص در تمام بخش های هنری هستند و طراحی گرافیک هم یک ابزار هنری برای انتقال یک مفهوم است. طراحی گرافیک فرانسوی...
1399/10/01
طراحی گرافیک فرانسوی از ترند های تبلیغاتی پیروی نمی کند و همیشه به ارزش های خودش پایبند است. طراحی فرانسوی بسیار هنرمندانه است و مخاطبان را از لحاظ بصری و احساسی به چالش می کشد.
1399/09/21
فرهنگ چینی ارزش زیادی برای داشتن یک رابطه هارمونیک با طبیعت اطرافش قائل است. سبک زندگی چینی با ارزش هایی مثل آرامش و تعادل خو گرفته است. فلسفه این طرز فکر طراحان سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار داده است و حتی فرهنگ غربی...