خروج

تفاوت چاپ کاغذ دیواری و رنگ!


برای زیبا تر کردن یک فضا معیار هایی زیادی دخیل هستند. یکی از عواملی که باعث زیبا شدن فضای اتاق می شود، استفاده از کاغذ دیواری روی دیوار ها یا رنگ کردن است. کاغذ دیواری این امکان را فراهم می کند که شما طرح دلخواه تان را روی آن چاپ کنید و بر اساس تجربیات، بهترین روش چاپ برای کاغذ دیواری، چاپ دیجیتال است که هم کیفیت را در حد بالا نگه میدارد و هم طرح را به بهترین شکل ممکن چاپ می کند که در ادامه به توضیح در مورد چاپ دیجیتال می پردازیم.

در مورد رنگ کردن قضیه کمی فرق می کند. شما می توانید رنگ دلخواه تان را روی دیوار بزنید اما شکل و طرح خاصی را نمی توانید با آن پیاده کنید.

در ادامه به بررسی بیشتر تفاوت ها می پردازیم.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال کاغذ دیواری نسبت به سایر چاپ ها یکسری مزایایی دارد که از بین آن ها می توان به طول عمر و دوام و ظرافت اشاره کرد. با این چاپ جذابیت های بصری افزایش می یابد. در حالی که در رنگ کردن هیچ کدام از این ویژگی ها وجود ندارد.

کاغذ دیواری

هزینه ها

رنگ کردن در ابتدای کار هزینه کمتری دارد اما در بلند مدت استفاده از کاغذ دیواری بهتر است. شما در نظر بگیرید که هر دو یا سه سال یک بار باید دیوار های خود را رنگ کنید در حالی که کاغذ دیواری سال های طولانی روی دیوار های تان با همان کیفیت اولیه به نظر می رسد.

زیبایی و به روز بودن

صنعت چاپ کاغذ دیواری همواره در حال پیرفت کردن است و تکنولوژی هایی که اکنون در چاپ آن به کار می رود، با رنگ های دیواری قابل مقایسه نیست. یکی از ویژگی های کاغذ دیواری به روز شدن مداوم طرح ها و رنگ های آن است.

کاغذ دیواری

طول عمر

وقتی بحث طول عمر به میان می آید، رنگ کردن در رقابت با کاغذ دیواری می بازد. عواملی مثل خط خوردگی، ترک خوردگی، لک شدن، پوسیده شدن دیوار و از بین رفتن تازگی و درخشش اولیه، عواملی هستند که باعث می شوند شما دوباره به رنگ کردن و پرداخت هزینه مجدد دچار شوید.

کاغذ دیواری یا این مشکلات را ندارد و یا با یک دستمال نمدار می توان آن ها را برطرف کرد.

رنگ

قابل شستشو بودن

کاغذ دیواری هایی که امروزه تولید می شوند، قابل شستشو هستند و شما با یک دستمال نمدار می توانید کثیفی های روی آن را پاک کنید.

رنگ های قابل شستشو هم تولید شده اند ولی این رنگ ها پس از چند بار شستشو جلا و درخشش سابق را ندارند ولی کاغذ دیواری این مشکلات را ندارد.

در پایان می توان گفت که کاغذ دیواری هایی که با چاپ دیجیتال تولید می شوند، می توانند طرح و رنگ دلخواه شما را پیاده سازی کنند و برای طولانی مدت از آن ها استفاده کرد  ولی در رنگ کردن شما تنها می توانید رنگ مورد علاقه تان را برای فضایی که می خواهید انتخاب کنید.


کلمات کلیدی : کاغذ دیواری، چاپ دیجیتال،چاپ روی کاغذ دیواری،رنگ کردن


اهل مطالعه وموسیقی و فیلم و سفر و علاقه مند به گل و گیاه

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/10/10
با گذشت زمان انتخاب های مختلفی برای چاپ روی پارچه به وجود آمده است به طوری که شما می تواند تکه ای از پارچه را وارد پرینتر کنید و...
1399/10/10
شما می توانید با چاپ دستی برگ و دیگر اشیایی که در طبیعت یافت می شوند آثار هنری زیبایی خلق کنید. جوهر چاپ قابل حل در آب برای چاپ با برگ مناسب البته...
1399/10/09
چاپ دستی تاریخ بسیار طولانی دارد و روش هایی که در زیر مجموعه چاپ دستی قرار می گیرند هزاران سال است که از آن ها استفاده می شود. چاپ دستی بیشتر برای...