خروج

انواع مختلف تکنیک های چاپ کدام اند؟ (رایج ترین تکنیک های چاپ)


تکنیک های چاپ را می توان به طور کلی به عنوان چاپ دیجیتال، چاپ افست، چاپ تامپو و چاپ سیلک اسکرین توضیح داد. با توجه به کاری که قرار است اعمال شود، افرادی که از تکنیک چاپ مناسب استفاده خواهند کرد، می‌توانند فرآیندهای چاپ تکنولوژیکی و با کیفیت بالا را انجام دهند.

 رایج ترین تکنیک های چاپ

تکنیک چاپ

چاپ دیجیتال

روش چاپ دیجیتال که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز جایگاه مهمی در بین انواع چاپ مورد استفاده دارد. چاپ دیجیتال همانطور که از نامش پیداست نوعی چاپ دیجیتال و کامپیوتری است. چاپ دیجیتال که هنوز هم در تبلیغات بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، چاپ کم هزینه ای را برای مشاغل فراهم می‌کند. در واقع، امروزه اقتصادی ترین راه برای تبلیغات شرکت ها است.

 چاپ سیلک اسکرین

 چاپ سیلک اسکرین یکی از انواع چاپ است که امروزه به آن چاپ صفحه نیز می‌گویند. یک قاب فلزی یا چوبی هنگام چاپ روی صفحه مورد نیاز است. از آنجایی که چاپ صفحه یک چاپ روی ابریشم یا پارچه است، پارچه ها باید تا قاب ها کشیده شوند. قالب های صفحه به دست آمده از پارچه های پلاستیکی یا فلزی در فرآیندهای چاپ روی صفحه با استفاده از روش ماسکینگ استفاده می‌شود. 

چاپ دیجیتال، چاپ سیلک

 چاپ تامپو

 چاپ تامپو که از پرکاربردترین انواع چاپ است، امکان چاپ آسان روی سطوح منحنی را فراهم می‌کند. چاپ تامپو یا چاپ بالشتکی; نوعی چاپ است که می توان آن را روی سطوح منحنی، سطوح توخالی، سطوح گرد، سطوح صاف با یک یا چند رنگ چاپ کرد. چاپ تامپون که در صنعت تبلیغات نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، از پرکاربردترین دستگاه های چاپ است.

چاپ افست

چاپ افست که از انگلیسی به زبان ما رسیده است. کلمه ای است که در نتیجه ترکیب کلمات OFF و SET پدید آمده است. چاپ افست نوع معروفی از چاپ است که در چاپ جلد کتاب و مجلات مورد استفاده قرار می گیرد. کارهای چاپ افست از جمله کارهای چاپی است که تقریبا همه می‌شناسند. چاپ افست که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد با پیشرفت تکنولوژی در وضعیت بسیار پیشرفته ای قرار دارد. در فرآیندهای چاپ افست که از فلز استفاده می‌شود، چاپ با جوهر منتقل شده روی فلز انجام می‌شود. در چاپ افست، چاپ هایی که در محیطی که جوهر و آب با هم ترکیب نمی‌شوند، چاپ با کیفیت می‌گویند. از آنجایی که در چاپ کتاب و مجلات کاربرد دارد، یکی از پرکاربردترین فرآیندهای چاپ، چاپ افست است. 

تکنیک چاپ

روتوگراور

این روش که یکی از تکنیک های چاپ است که در چاپ استفاده می‌شود، به عنوان آخرین روش تکنیک های چاپی خودنمایی می‌کند. چاپ اینتالیو که به آن چاپ سطوح بسته بندی نیز می‌گویند بهترین روش برای چاپ است. در این روش که با استفاده از جوهرهای سیال که به سرعت تبخیر می‌شوند ساخته می‌شود، از کلیشه حکاکی استفاده می‌شود.


کلمات کلیدی : تکنیک چاپ


فعال در زمینه دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/07/10
اگر در زمینه فروش قند و شکر فعالیت دارید و به دنبال یک بسته بندی عالی برای قند و شکر هستید ما به شما پاکت قند، سلفون یا نایلون قند و کیسه شکر را پیشنهاد می‌کنیم
1400/02/11
دانشمندان راه پختی را کشف کرده اند که میتواند کالری برنج را تا 50 الی 60 درصد کاهش دهد. طرز تهیه برنج کم کالری مناسب رژیم لاغری و بیماری های قند و دیابت است.
1400/02/06
زینب ایزدیار طراح ایرانی ساکن بروکلین با استفاده کیسه برنج روزمره لباس های زیبایی طراحی می کند که توجه مجله ووگ را به خودش جلب کرده است.