خروج

ایده های خلاقانه با کاغذ پوستی


از استفاده‌های کاربردی کاغذ پوستی زیاد حرف زدیم اما ناگفته نماند که از این کاغذ استفاده‌های خلاقانه زیادی می‌شود کرد که شاید تا به حال به آن فکر نکرده باشید. نگاهی به این ایده های خلاقانه با کاغذ پوستی بیندازید تا شاید زندگی شما از این به بعد کمی راحت‌تر شود.

 

استفاده از کاغذ پوستی به‌جای سفره برای کودکان

احتمالا شما هم از سفره های پارچه ای کوچک برای کودکان استفاده می‌کنید یا شاید هم سفره یکبار مصرف انتخاب شما است. در هر صورت کاغذ پوستی می‌تواند جایگزین هر دو اینها شود زیرا دیگر نیازی نیست که آن را مثل سفره پارچه ای بشورید و برخلاف نایلون یکبار مصرف آسیبی به محیط زیست نمی‌زند. اگر تا به حال هم به فکر استفاده از سفره جداگانه برای کودکان نیفتادید بهتر است از همین الان شروع کنید تا دیگر زحمت اضافی نکشید.

'سفره کاغذ پوستی

 

رول کردن خمیر

یکی از راه های ساده برای رول کردن خمیر بدون کثیف کاری، چسبیدن آن به سطح و پاره نشدن آن هنگام جابه‌جایی استفاده از کاغذ پوستی است. اول یک لایه کاغذ پوستی را روی سطح صاف بزارید و بعد از گذاشتن خمیرتان روی آن یک لایه نایلونی نازک رویش بزارید تا به‌راحتی خمیر را رول کنید.

'رول کردن خمیر با کاغذ پوستی

 

جدا کردن براونی و فاج

شما می‌توانید کلا براونی و فاج را در ظرف‌های پوشانده از کاغذ پوستی درست کنید به‌طوری‌که این کاغذ ها از اطراف ظرف بیرون بزند. برای این کار می‌توانید یک کاغذ پوستی به‌صورت عمودی و یک کاغذ به‌صورت افقی در ظرف بزارید و بعد مایع فاج یا براونی را روی آن بریزید. بعد از اتمام پخت به‌راحتی گوشه‌های کاغذ را برمی‌دارید و آن را از کف ظرف جدا می‌کنید. با این روش نه چیزی به کف قالب می‌چسبد و هم بریدن راحت و تمیزتر می‌شود.

'پوشاندن قالب با کاغذ پوستی

مشاهده و خرید آنلاین انواع کاغذ پوستی یا مومی ساده و طرح دار

وزن کردن مواد غذایی

شما می‌توانید یک لایه کاغذ پوستی روی ترازو آشپزخانه بزارید و هر نوع مواد غذایی را روی آن وزن کنید. در این صورت نه نیاز به ظرف اضافه دارید و نه مجبور هستید هر دفعه ترازو را تمیز کنید. بسیاری از مواقع پیش می‌آید تمیزکردن مداوم ترازوی آشپزخانه باعث نم گرفتن سیستم حساس آن و خراب‌شدنش می‌شود.

'وزن کردن غذا با ترازو خانگی پوشیده با کاغذ پوستی

 

جدا کردن مواد غذایی در فریزر

به‌جای استفاده از نایلون های فراوان در فریزر برای بسته بندی مواد غذایی می‌توانید از کاغذ پوستی استفاده کنید. کاغذ پوستی کاملا مناسب بسته بندی مواد غذایی تر یا یخ زده است و انتخابی ایدئال برای جدا کردن تکه های مرغ، گوشت، همبرگر و... در فریزر است و باعث می‌شود بعد از یخ زدن به‌راحتی جدا شوند.

'بسته بندی همبرگر در فریزر با کاغذ پوستی

 

همان‌طور که می‌بینید استفاده‌های خلاقانه از کاغذ پوستی در شرایط متفاوتی باعث راحت‌تر کردن زندگی می‌شوند. شما از کدام ایده استفاده خواهید کرد؟


کلمات کلیدی : کاغذ پوستی، کاغذ قنادی، کاغذ بسته بندی، بسته بندی کاغذ پوستی، خرید کاغذ پوستی،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/03/04
کاغذر‌وغنی کاربرد‌های زیادی در خانه دارد اما گاهی اوقات نمی‌توانید به هر‌دلیلی در زمان موردنیاز کاغذ‌روغنی را تهیه کنید و این دقیقا همان وقتی است که به این جایگزین‌های کاغذ روغنی احتیاج پیدا خواهید کرد...
1400/03/03
در صنعت کاغذ بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید انواع جنس، تکسچر، سایز و وزن کاغذ وجود دارد. گاهی این تنوع زیاد به جای یک مزیت می‌تواند برای خریدار عادی گیج کننده باشد...
1400/03/02
شاید فکر کنید کاغذ موضوع جالبی نیست و فقط ورق معمولی است که روی آن می نویسید اما کافی است به دور و برتان نگاه دقیق تری بیندازید تا متوجه شوید کاغذ بیشتر از آنچه فکرش را بکنید در زندگی شما تاثیر دارد