خروج

برنج پاکستانی چیست و چه فرقی با برنج هندی دارد؟


قیمت برنج پاکستانی و باسماتی

پاکستان یکی از بزگترین تولیدکننده ها و مصرف‌کننده های برنج در جهان است. برنج پاکستانی دانه بلد و نازک است و عطر زیادی دارد. این برنج میزان آمیلاز پایینی دارد و در زمان کمتری پخته می‌شود. در این مقاله در مورد برنج پاکستانی و ارزش خرید آن صحبت می‌کنیم.

 

چه نوع برنجی از پاکستان وارد می‌شود؟

برنج پاکستانی در زمین‌های حاصلخیز استان های سند و پنجاب کشت می‌شود. در این منطقه میلیون‌ها کشاورز به کاشت و برداشت برنج مشغول هستند و این کار اصلی و تنها منبع درآمدشان است. برنجی وارداتی پاکستان به ایران از نوع باسماتی است. پاکستان بعد از هند یکی از بزگترین تولیدکننده های برنج باسماتی است که به کیفیت، طعم و عطر فوق‌العاده معروف است.

 

چند نوع برنج پاکستانی وجود دارد؟

از انواع برنج پاکستانی می‌توان به سه نوع ایندیکا دانه بلند، ایندیکا دانه درشت و جاپونیکا اشاره کرد که همگی نوعی برنج باسماتی هستند. برنج های دانه بلند پاکستانی بیشتر در سند کشت می‌شوند و معمولاً حاصلخیز تر از برنج ایرانی و دیگر انواع برنج باسماتی هستند.

برنج آروماتیک دانه بلند زود پز سفید

 

بهترین برنج پاکستانی چیست؟

برندهای زیادی در پاکستان وجود دارند که برنج های خوبی تولید می‌کنند و شما از هرکدام از این برندها خریداری کنید راضی خواهید بود اما نمی‌توان مطمئن شد برنج وارداتی باسماتی دقیقاً از چه برند و چه نوعی است و تنها می‌تواند به نظری که متخصصان حوزه برنج از روی ظاهر دانه ها می‌دهند اعتماد کرد. برندهای رویال، لوندبرگ و کوهی‌نور از بهترین صادر کنندگان برنج پاکستانی هستند.

 

قیمت برنج پاکستانی چند است؟

هر کیلوگرم برنج پاکستانی چیزی بین 150 تا 200 روپیه قیمت دارد که به پول ایرانی چیزی بین 4 تا 6 هزار تومان می‌شود. کیسه برنج پاکستانی در وزن های 1 کیلویی، 2 کیلویی، 5 کیلویی و 10 کیلویی به فروش می‌رسد.

برنج باسماتی سفید دانه بلند پاکستانی

 

آیا برنج پاکستانی از برنج هندی بهتر است؟

احتمالاً شما هم اسم برنج باسماتی را برای توصیف برنج هندی(برنج هندی چیست و برای بیماران دیابتی و قلبی چه فوایدی دارد؟) شنیده اید. برنج باسماتی در واقع گونه‌ای از برنج است که در مناطقی از پاکستان و هند رشد می‌کند. به همین دلیل برنج باسماتی هند و پاکستان هیچ تفاوتی باهم ندارند و فقط کیسه های متفاوت بسته بندی می‌شوند.

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

برنج پاکستانی چیست و چه فرقی با برنج هندی دارد؟


کلمات کلیدی : برنج پاکستانی، پاکستان، برنج باسماتی، قیمت برنج، قیمت برنج پاکستانی، انواع برنج پاکستانی،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/02/11
دانشمندان راه پختی را کشف کرده اند که میتواند کالری برنج را تا 50 الی 60 درصد کاهش دهد. طرز تهیه برنج کم کالری مناسب رژیم لاغری و بیماری های قند و دیابت است.
1400/02/06
زینب ایزدیار طراح ایرانی ساکن بروکلین با استفاده کیسه برنج روزمره لباس های زیبایی طراحی می کند که توجه مجله ووگ را به خودش جلب کرده است.
1400/01/23
انتخاب طرح کیسه برنج به همین سادگی ها نیست و انتخاب اشتباه تنها باعث ضرر مالی و پایین آمدن آمار فروش می‌شود. می‌توان گفت طراحی و چاپ کیسه برنج بیشتر از کیفیت برنج روی فروش محصول تاثیرگذار است.