خروج

3 دلیل استفاده از گونی کنفی در باغداری و کشاورزی


بهتر است قبل از شروع این مقاله به چند سؤال متداول در رابطه با گونی کنفی پاسخ دهیم.

گونی کنفی چیست؟

کیسه کنفی از الیاف طبیعی کنف بافته می‌شود. کنف گیاهی است که در مناطق پرآب رشد می‌کند و به سراسر دنیا صادر می‌شود. گون کنفی از الیاف‌های دیگری هم ساخته می‌شود و نمونه‌های مصنوعی آن‌هم در بازار موجود است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله " کیسه کنفی چیست؟ و چگونه ساخته می‌شود؟" مراجعه کنید.

 

آیا گونی کنفی باکیفیت است؟

کیفیت گونی کنفی متغیر است و بستگی به تولیدکننده کیسه کنفی و جنس الیاف طبیعی دارد. کیفیت‌های مختلف کیسه کنفی به دلایل متفاوتی استفاده می‌شوند و نیازی نیست برای کارهای معمولی کشاورزی از کیسه‌های محکمی که برای بسته بندی مناسب است استفاده شود.

 

کیسه کنفی چه بویی دارد؟

هرچه قدر کیسه کنفی ارزان‌تر باشد بوی بیشتری دارد و این بو صرفاً بد نیست اما یک بوی طبیعی و خاصی است که مردم معمولاً دوست ندارند روی محصولاتشان بمانند. گونی کنفی بسته بندی که کیفیت بیشتری داشته باشد کاملاً بو زدایی شده و آماده مصرف است.

 

آیا کیسه کنفی قابل بازیافت است؟

کیسه کنفی کاملاً قابل بازیافت و تجزیه در طبیعت است و یکی از بهترین پارچه‌ها و مواد دوست دار محیط زیست است به همین دلیل اخیراً در صنایع مختلف استفاده‌هایی زیادی از این کیسه می‌شود.

مشاهده و خرید آنلاین کیسه کنفی

از چه نوع گونی کنفی باید در باغداری و کشاورزی استفاده کرد؟

برای خریداری کیسه کنفی مخصوص کارهای باغداری و کشاورزی باید کیسه‌ای را انتخاب کنید که با الیاف کاملاً طبیعی ساخته‌شده است. کیسه کنفی کشاورزی نباید سفید شده، رنگ‌شده یا ترکیب‌شده با مواد شیمیایی باشد. شما می‌توانید از ارزان‌ترین گونی کنفی برای این مصارف استفاده کنید زیرا کاملاً طبیعی هستند و بوی آن‌ها هم در اینجا اهمیتی ندارد.

 

محافظت از محصولات کشاورزی در برابر سرما با گونی کنفی

شما می‌توانید درختان، سبزی ها و گیاهان خود را با کیسه کنفی بپوشانید تا از خشک شدن آن‌ها توسط بادهای سرد جلوگیری کنید. این به معنی نیست که باید گیاهان را با گونی کنفی مومیایی کنید بلکه می‌توانید نوعی قفس دور سبزیجات و گیاهان بسازید تا از آسیب بادهای سرد جلوگیری کنید و برای درختان بزرگ‌تر کافی است یک‌لایه پارچه کنفی را روی آن‌ها پهن کنید.

گونی کنفی می‌تواند از محصولات باغداری و کشاورزی در برابر خورشید و روزهای داغ تابستان هم با ایجاد سایه محافظت کند.

 کیسه کنفی محصولات کشاوزی، چگونه از محصولات کشاورزی در برابر سرما محافظت کنیم؟

 

شما می‌توانید با استفاده از گونی کنفی از محصولات باغ در برابر حیوانات هم محافظت کنید. ساختن قفس های کنفی بسیار راحت‌تر و ارزان‌تر از ساختن قفس های توری یا سیم‌ خاردار است. حیواناتی با دیدن این کاور کنفی به سراغ محصولاتی که در دسترس تر هستند می‌روند و تلاش نمی‌کنند راهی برای ورود پیدا کنند.

مصارف گونی کنفی در باغداری و کشاورزی

 

سه موردی که در بالا مثال زده شد، سه مشکل اساسی باغداران و کشاورزان برای حفاظت از محصولاتشان است که همگی با کمک کیسه کنفی حل می‌شود.

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

3 دلیل استفاده از گونی کنفی در باغداری و کشاورزی


کلمات کلیدی : گونی کنفی، کیسه کنفی، محصولات کشاورزی، بسته بندی، کشاورزی، باغداری، پارچه کنفی، کیسه گونی،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/12/19
اضافه کردن گلدان آویز سقفی به باغچه یا خانه می‌تواند دکوری خیلی خوبی باشد. با گلدان آویز می‌توانید ایوان خانه، بالکن، نرده ها، دیوار های حیاط و حتی آشپزخانه را تزئین کنید. یکی از مزیت های ساخت آویز این است که...
1399/12/10
اگر از دوست داران قهوه هستید شاید برایتان جالب باشد که دانه های قهوه در سراسر دنیا معمولا با کیسه کنفی بسته بندی می شوند. و هر کدام داستان جالبی دارند...
1399/12/07
نکته‌ای که در مورد گونی کنفی وجود دارد این است که این کیسه قابل استفاده دوباره است. شما به جای اینکه کیسه بسته بندی کنفی که در خانه دارید را دور بیندازید می‌توانید با آن‌ها وسایل کاربردی مختلفی بسازید.