خروج

سریع‌ترین روش چاپ روی چوب در خانه با بهترین کیفیت


روش‌های مختلفی مثل دکوپاژ، چاپ فلت بد، چاپ mdf، چاپ با چسب چوب و چاپ عکس با دستگاه چاپ یا پرینتر برای چاپ روی چوب وجود دارد. تمام این روش‌ها توسط اشخاص حرفه‌ای و با سفارش قبلی انجام می‌گیرند و قیمت چاپ روی چوب نسبتاً زیاد است ولی آیا می‌دانستید چاپ عکس روی چوب در خانه کمتر از یک ساعت ممکن است؟ اگر دنبال روش‌های چاپ روی چوب در منزل هستید حتماً آموزشی که برای شما تهیه کردیم را بخوانید. اگر دنبال آموزش چاپ روی چوب در خانه نیستید بازهم بهتر است نگاهی به مراحل زیر بی اندازید زیرا وسایل موردنیاز چاپ روی چوب تنها کاغذ مومی و پرینتر جوهری خانگی است و یادگیری این روش آسان ممکن است بعداً به کارتان بیاید یا حتی ترغیب شوید خودتان چاپ روی چوب در خانه انجام دهید.
با این روش ساده علاوه بر چاپ عکس روی چوب می‌توانید نوشته‌ها و هر تصویر گرافیکی که دوست دارید را چاپ کنید و دیگر در ساختن دکور خانه، آثار هنری و هدیه‌های خاص استاد می‌شوید.

انتقال طرح روی چوب، چاپ مستقیم روی چوب

 

مرحله اول: انتخاب چوب

هر نوع چوبی که می‌خواهید روی آن پرینت انجام دهید از تخته گرفته تا چوب طبیعی را آماده کنید. اگر چاپ روی لوازم چوبی خانه انجام نمی‌دهید و چوب را خودتان بریدید بهتر است اول سطح چوب را خوب سمباده بکشید تا نرم و صاف شود.

مرحله دوم: چاپ عکس

عکس موردنظر را روی کاغذ مومی چاپ کنید. کاغذ مومی بسیار نازک و ظریف است و به‌تنهایی نمی‌تواند وارد دستگاه چاپ شود. برای حل این مشکل قسمتی که اول وارد دستگاه چاپ می‌شود را مقداری تا کنید و کاغذ A4 را پشت کاغذ مومی بزارید و قسمت تا شده را روی آن چفت کنید و با یک چسب نواری کوچک محکم کنید. بقیه کاغذ مومی می‌تواند رها باشد و مشکلی ایجاد نمی‌کند. کاغذ مومی همراه با کاغذ معمولی را از سمت چفت شده وارد پرینتر کنید تا عکس روی قسمت براق کاغذ مومی چاپ شود. دقت کنید که به تصویر چاپ شده به‌هیچ‌وجه دست نزنید. ( اگر می‌خواهید جمله یا کلمه‌ای چاپ کنید حواستان باشد که برعکس روی چوب چاپ می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل اول جمله موردنظر را mirror کنید و سپس آن را چاپ کنید)

مشاهده و خرید آنلاین کاغذ مومی


مرحله سوم: چاپ روی چوب

یک اسفنج یا حوله را نم ‌دار کنید و سطح چوبی که می‌خواهید روی آن پرینت کنید را خیس کنید. بعد از یک اسفنج یا حوله خشک استفاده کنید تا مقداری از رطوبت اضافه جذب شود. هدف این است که چوب جوهر را جذب کند اما اگر چوب بیش‌ازحد خیس باشد جوهر از روی آن سر می‌خورد. 
عکس موردنظر را روی چوب بزارید و سعی کنید بعدازاینکه کاغذ مومی به سطح چوب چسبید تکانش ندهید. از یک اسفنج یا حوله نرم استفاده کنید و به آن را روی کاغذ مومی بکشید و ببینید که چقدر زیبا عکس روی چوب چاپ می‌شود. حتی می‌توانید چند تا تصویر یکسان چاپ کنید و چند بار این مرحله را تکرار کنید تا تصویری پررنگ‌تر و زیباتر داشته باشید.

چاپ عکس روی چوب در خانه

آموزش چاپ عکس روی چوب در خانه

 

مرحله آخر: چوب چاپ شده

چوب چاپ شده را مدتی کنار بزارید تا کاملاً خشک شود. اگر دوست داشتید می‌توانید یک روغن مخصوص چوب را روی سطح آن بزنید تا از عکس شما محافظت کند. همچنین این روغن‌ها باعث خوش‌رنگ شدن چوب و عکس شما هم می‌شوند.

چاپ روی چوب، قیمت چاپ روی چوب، انتقال طرح روی چوب، چاپ روی چوب در خانه


این روش بدون نیاز به دستگاه چاپ روی چوب و هزینه‌ی خاصی است. چاپ روی چوب در خانه تجربه‌ای زیبا و دوست‌داشتنی است که حتماً یک‌بار هم که شده باید آن را امتحان کنید. 

 

 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

سریع‌ترین روش چاپ روی چوب در خانه با بهترین کیفیت


کلمات کلیدی : چاپ روی چوب، چاپ عکس روی چوب، چاپ روی چوب در خانه، دستگاه چاپ، پرینتر، چاپ، کاغذ، چوب طبیعی، پرینت، عکس، دکوپاژ،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/03/04
کاغذر‌وغنی کاربرد‌های زیادی در خانه دارد اما گاهی اوقات نمی‌توانید به هر‌دلیلی در زمان موردنیاز کاغذ‌روغنی را تهیه کنید و این دقیقا همان وقتی است که به این جایگزین‌های کاغذ روغنی احتیاج پیدا خواهید کرد...
1400/03/03
در صنعت کاغذ بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید انواع جنس، تکسچر، سایز و وزن کاغذ وجود دارد. گاهی این تنوع زیاد به جای یک مزیت می‌تواند برای خریدار عادی گیج کننده باشد...
1400/03/02
شاید فکر کنید کاغذ موضوع جالبی نیست و فقط ورق معمولی است که روی آن می نویسید اما کافی است به دور و برتان نگاه دقیق تری بیندازید تا متوجه شوید کاغذ بیشتر از آنچه فکرش را بکنید در زندگی شما تاثیر دارد