خروج

4 ترند خلاقانه طراحی بسته بندی سال 2021


سال 2020 تغییرات زیادی در سبک زندگی همه‌ی مردم جهان به همراه داشت. علاوه بر زندگی شخصی تغییرات زیادی هم در دنیای بیزینس شکل گرفت و اولویت‌های بسیاری از کسب و کار ها تغییر کرد. یکی از ابعاد بیزینسی که همچنان ارزش خودش را حفظ و حتی اهمیت بیشتری هم پیدا کردن بسته بندی محصول است. ازآنجایی‌که در دوران پاندمی ارتباط فیزیکی بین برندها و مشتری‌ها قطع شد بسته بندی تنها ابزاری بود که می‌توانست این ارتباط فیزیکی را تا حدودی بازسازی کند. همراه با ورود به سال جدید باید از یک سری ترند ها دست کشید و از روش‌های جدیدتر استفاده کرد. ترندهای بسته بندی هم قرار است در سال 2021 تغییر کنند و کسب و کار ها هرچه سریع‌تر بتوانند خودشان را با این تغییرات وفق دهند موفقیت بیشتری کسب می‌کنند. در ادامه تعدادی از ترندها بسته بندی که قرار است در سال 2021 دیده شوند را معرفی می‌کنیم.

 

رنگ‌های خنثی و طبیعی

ترند های مینیمالیست و رنگ‌های مینیمال مدت زیادی است که در لیست ترند ها دیده می‌شوند و سال 2021 هم قرار است همین‌طور باشد. مردم علاقه بیشتری به برندها واقع‌گرا و صادق نشان می‌دهند و رنگ‌های ساده‌تر و خنثی روش خوبی است که این حس به مصرف کننده منتقل شود. در سال 2021 قرار است رنگ‌های خاکی، خنثی و روشن زیادی در بسته بندی ببینیم.
 

طراحی بسته بندی مینیمال، رنگ های حنثی و طبیعی

تصویرسازی

ترند تصویرسازی هرچند سال یک‌بار به‌صورت جدیدی دوباره وارد دنیای طراحی بسته بندی می‌شود. تصویرسازی هایی که برای سال 2021 قرار است استفاده شوند ساده‌تر با رنگ‌هایی که به چشم می‌آیند هستند. طرح‌های ساده‌تر اجازه می‌دهند که رنگ‌ها بیشتر مرکز توجه باشند برای همین این دو اصل طراحی در این نوع تصویرسازی در کنار هم قرار می‌گیرند. طراحان بسته بندی می‌توانند از این روش استفاده کنند تا هر چیزی که می‌خواهند با هارمونی کامل در مرکز توجه قرار دهند.
 

تصویرسازی، چاپ تصویرسازی روی بسته بندی

جنس بسته بندی

طراحی بسته بندی نباید تنها روی قسمت بصری باشد بلکه جنس بسته بندی و حسی که زیر انگشتان دارد هم می‌تواند ارزش زیادی به محصول بدهد. حس خاصی که توسط جنس بسته بندی به مصرف کننده منتقل می‌شود چیزی است که کالا را از بقیه محصولات بازار متمایز می‌کند. برای هدف قرار دادن مخاطبان و مصرف‌کننده‌ها لوکس‌تر می‌توانید از چاپ طلاکوب و برجسته استفاده کنید. مصرف کننده با حس کردن این جزئیات روی بسته بندی راضی می‌شوند که مبلغ بیشتری را بپردازند.
 

جنس بسته بندی، چاپ برجسته و طلاکوب روی بسته بندی

 

پترن های خاص

بااینکه رنگ‌ها و طرح‌های مینیمالیست قرار است ترند محبوبی در سال 2021 باشند اما این به این معنا نیست که طراحی بسته بندی باید خسته کننده، تکراری و بی‌رنگ رو باشد. با استفاده از پترن های رنگی و جذاب می‌توانید بسته بندی را جالب‌تر و هیجان‌انگیزتر کنید. اگر محصول شما قرار است در قفسه‌ها برای فروش گذاشته شود می‌توانید با پترن ها و رنگ‌های مختلف آزمایش کنید تا بهترین طراحی بسته بندی چشمگیر را برای قفسه‌ها انتخاب کنید و مطمئن شوید که مصرف‌کننده‌ها حتماً محصول شمارا خواهند دید.

چاپ پترن های رنگی روی بسته بندی


 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

4 ترند خلاقانه طراحی بسته بندی سال 2021


کلمات کلیدی : ترند طراحی، ترند بسته بندی، طراحی بسته بندی، بسته بندی سال 2021، ترندهای سال 2021،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1400/10/06
قطعاً همه ما برای یک‌بار هم که شده نامه و یا مدارکی را پست کرده و با خدمات پستی آشنا هستیم. پاکت‌های پست دارای تنوع بسیار بوده و انواع مختلفی دارند. امروزه از پاکت می توان برای...
1400/05/23
بسته بندی محصولات و پکیجینگ آن همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و تأثیر بسزایی در بازاریابی محصولات دارد تجربه نشان داده همواره محصولاتی که ...
1400/02/21
کاغذ گیپور معمولا به عنوان یکی از لوازم قنادی شناخته می‌شود اما این وسیله کاربردهای متفاوتی دارد.