خروج

5 نکته برای طراحی بهترین پوستر تبلیغاتی مینیمال


جدیداً در دنیای طراحی گرافیک بیشتر از هر وقت دیگری با سادگی و طراحی کمتر رو به رو هستیم. یک طراح گرافیک خوب باید بتواند کارهای مینیمالیست و ساده را انجام دهد. در ادامه به صورت تصویری نحوه ساخت پوستر مینیمال را توضیح می دهیم.
خبر خوب این است که دیگر نیازی به طراحی های شلوغ و عجیب غریب نیست تا توجه را به سمت کسب و کارتان جلب کنید. در یک مکان شلوغ پر از تبلیغات و تصاویر مختلف یک طراحی ساده و مینیمال ممکن است بیشتر به چشم بیاید. شما می توانید این کار را برای برندتان با انجام دادن نکاتی که در ادامه می گوییم انجام دهید.

 

خلاقیت

طراحی پوستر مینیمال تنها استفاده از رنگ سفید و یک نوشته ی معمولی نیست بلکه در این حیطه طراحی گرافیک که بسیار اشباع شده است باید خلاقیت به خرج داد تا دیده شد. از المان های مختلف طراحی استفاده کنید تا نتیجه نهایی تبدیل به یک اثر خلاقانه شود که باعث به وجود آمدن گفت و گو و افکار متفاوت در مخاطبان می شود نه فقط یک پوستر که زیبایی بصری دارد.

پوستر تبلیغاتی، پوستر مینیمال

 

حروف

با استفاده از فرم حروف می توان طراحی های خارق العاده ای ساخت. گاهی تنها یک حرف می تواند نماد یک حادثه یا اتفاق باشد و منظوری را به مخاطب برساند، این قابلیت در طراحی مینیمالیست بسیار ارزشمند است زیرا هدف این طراحی رساندن منظور با کمترین المان های دیزاین است.
شاید در نگاه اول متوجه نشوید که چشم آدمک زیر در واقع حرف A است. این کشف های کوچک در یک پوستر چیزی است که آن را در ذهن مخاطب هک می کند.

پوستر تبلیغاتی، پوستر مینیمال

 

جمله های هوشمندانه

همیشه نیازی نیست در پوستر مینیمال از المان های طراحی استفاده کنید، گاهی یک جمله ی هوشمندانه و بازی با کلمات می تواند تأثیرگذار تر از هر نوع طراحی باشد. اگر در این زمینه تازه وارد هستید برای شروع می توانید تمام کلمات مربوط به طراحی و مخاطبان آن پوستر یا محصول را روی یک کاغذ بنویسید. نیازی نیست زیاد به این کلمات فکر کنید، فقط اجازه دهید مداد هر چه به ذهنتان می آید را بنویسد. حالا نوشته ها را کنار بگذارید و بعد از مدتی دوباره به ان ها نگاه کنید. رابطه جالبی بین کلمات پیدا می کنید؟ آیا این کلمات شما را یاد اتفاق خاصی می اندازند؟ آیا این کلمات ربطی به جک یا ضرب المثلی دارد؟ یا صحنه ی معروف یک فیلم؟ احتمالات تقریبا بی نهایت هستند و کمی فکر و خلاقیت مطمئنا می توانید به نتیجه خوبی برسید. 

پوستر تبلیغاتی، پوستر مینیمال

 

پوستر سیاه

انتخاب اول طراحان گرافیک برای هر نوع سبک مینیمالی استفاده از رنگ سفید یا رنگ های روشن است. همینجا ارزش یک پوستر مینیمال سیاه رنگ مشخص می شود زیرا هم از المان های طراحی مینیمال استفاده می کند و هم بین دیگر طرح ها به چشم می آید و متمایز است. از طرفی رنگ سیاه همیشه جذابیت خاص خودش را دارد و به تنهایی می تواند با کمترین زحمتی بدرخشد.
اگر می خواهید کمی ریسک بپذیرید از چاپ سیاه روی پوستر سیاه استفاده کنید! یک جوهر سیاه رنگ براق را روی یک پوستر سیاه رنگ مات چاپ کنید و یک طراحی استثنایی خواهید داشت.

پوستر تبلیغاتی، پوستر مینیمال

 

تصاویر

یکی دیگر از روش های طراحی پوستر مینیمال استفاده از تصاویر است. در این سبک طراح یک عکس را با دقت انتخاب می کند که می تواند بهتر از هر طراحی یا جمله ای منظور را به مخاطب برساند. در این نوع پوستر المان های طراحی کمی دیده می شود تا تصویر در مرکز توجه باشد.

پوستر تبلیغاتی، پوستر مینیمال


 

برای دانلود مقاله زیر بر روی لینک زیر کلیک کنید

5 نکته برای طراحی بهترین پوستر تبلیغاتی مینیمال


کلمات کلیدی : پوستر، طراحی پوستر، پوستر تبلیغاتی، طراحی پوستر تبلیغاتی، پوستر مینیمال، سبک مینیمالیست،


علاقه مند به یادگرفتن زبان ها و فرهنگ های مختلف دنیا.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/04/07
آموزش و نکات مهم طراحی لوگو حرفه ای، مزیت طراحی لوگو، چرا لوگو طراحی کنیم؟ فواید داشتن لوگو
1399/10/01
طراحی گرافیک فرانسوی از ترند های تبلیغاتی پیروی نمی‌کند و همیشه به ارزش های خودش پایبند است. طراحی فرانسوی بسیار هنرمندانه است و مخاطبان را از لحاظ بصری و احساسی به چالش می‌کشد.
1399/09/21
فرهنگ چینی ارزش زیادی برای داشتن یک رابطه هارمونیک با طبیعت اطرافش قائل است. سبک زندگی چینی با ارزش هایی مثل آرامش و تعادل خو گرفته است. فلسفه این طرز فکر طراحان سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار داده است و حتی فرهنگ غربی...