خروج

کاغذ کاهی، کاغذی خوشمزه!


اشتباه نکنید!

کاغذ کاهی یا کاغذ ساندویچی خوراکی نیست و مزه خوبی هم ندارد.

اما محتوای آن چطور؟

از کاغذ کاهی به‌طور عمده برای چاپ روزنامه و مجلات و پیچیدن ساندویچ استفاده می‌شود که به خاطر همین کاربردها نام آن به کاغذ کاهی، کاغذ ساندویچ یا کاغذ روزنامه مرسوم شده است.

کاغذ کاهی به‌طور عمده از خمیر چوب ساخته‌شده و اغلب برای چاپ روزنامه‌ها و سایر نشریات و موارد تبلیغاتی مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نوع کاغذ تقریباً از سال 1844 توسط Charles Fenerty اختراع شده و مورد استفاده قرارگرفته شده است.

Charles Fenerty از حدود سال 1838، شروع به آزمایش با خمیر چوب کرد و کشف خود را در سال 1844 به ثبت رساند.

Fenerty یک نمونه از کشفیات خود را به روزنامه معروف هالیفاکس فرستاد، درواقع نمونه کار خود را به‌صورت یک نامه درآورد. او پیشنهاد همکاری و استفاده از کاغذ جدیدی که کشف کرده بود را در قالب یک نامه روی کاغذ کاهی اختراع شده خود نوشت و برای مسئول این روزنامه معروف ارسال کرد.

کاغذ کاهی

 

طبق آمار در سال 2006 حدود 35 درصد از مصرف جهانی روزنامه در آسیا بود، در حدود 26 درصد در آمریکای شمالی و حدود 25 درصد در غرب اروپا بود.

در واقع Charles Fenerty تمرکز خود را برای اختراع کاغذ کاهی، کاغذی جدید و مقرون‌به‌صرفه گذاشت تا برای نوشتن و چاپ روزنامه و مجلات مورد استفاده قرار دهد و سهمی در صرفه‌جویی و بازیافت کاغذ داشته باشد؛ اما فکرش را می‌کرد که زمانی از همین کاغذ به‌عنوان پوشش مواد غذایی و کاغذ ساندویچ استفاده شود؟!

امروزه این کاغذ کاهی پرماجرا تبدیل به‌نوعی پوشش و بسته‌بندی برای مواد غذایی شده است، از مواد غذایی خشک تا ساندویچ‌ها به روش‌های مختلف در این نوع کاغذ پیچیده شده و به مشتری عرضه می‌گردد؛ زیرا با قرار دادن ساندویچ‌ها در کاغذ ساندویچی علاوه بر اینکه از خشک شدن نان جلوگیری می‌شود باعث حفظ بهداشت ساندویچ نیز هست.

 

کاغذ ساندویچی

 

این موضوع زمینه‌ای مناسب برای صاحبان کسب و کارهایی مثل رستوران‌ها به وجود آورده که با چاپ  روی کاغذ کاهی که ازلحاظ هزینه و قیمت بسیار مقرون‌به‌صرفه است، تبلیغاتی گسترده و جالب برای کسب‌وکار خود داشته باشند.

از همین طریق کاغذ کاهی ساده که به‌واسطه چاپ روزنامه روی آن به کاغذ روزنامه نیز معروف است تبدیل شد به پوشش ساندویچ و یک کاغذ خوشمزه!

 

جهت دانلود فایل مقاله "کاغذ کاهی، کاغذی خوشمزه!" روی لینک زیر کلیک کنید:


کلمات کلیدی : کاغذ کاهی، کاغذ ساندویچی، کاغذ روزنامه، کاهی، کاهی روغنی، LWC


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/07/24
به علت رنگ قهوه ای و جنس زبر، کاغذ کرافت روی رنگ جوهر تأثیر می‌زارد. همین‌طور کاغذ کرافت به‌طور طبیعی مقداری از جوهر را جذب می‌کند و...
1399/07/22
تولید کارت پستال، آویز های تبلیغاتی، کارت ویزیت و دیگر ابزار بازاریابی با کاغذ کرافت قهوه ای انتخابی است که باید به آن توجه بیشتری شود
1399/07/21
استفاده‌ی پلاستیک در لحظه بی خطر به نظر می‌رسد اما تاثیری که بر محیط زیست و سلامت انسان گذاشته غیرقابل باور است. برای امن بودن در برابر تاثیرات مواد شمیمایی پلاستیک...
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ