خروج

وب‌سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو (Responsive)


تعریف وب‌سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو

سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا (Responcive) به سایتی گفته می‌شود که در آن تصاویر و متن‌ها با توجه با اندازه صفحه‌نمایش، در جای خود قرار می‌گیرند، به‌طوری‌که یا وب‌سایت را می‌توانید در رزیولیشن های مختلف کامپیوتر و انواع گوشی‌های هوشمند، با چیدمان‌های متفاوت ببینید.

افزودن فنّاوری ریسپانسیو یکی از مهم‌ترین نیازهای سایت‌های امروزی است، چراکه با توسعه بی‌نهایت سریع در فنّاوری و دستگاه‌های هوشمند بی‌شک بیشتر کاربران با موبایل از سایت‌ها بازدید کرده که این موضوع بر اهمیت ریسپانسیو می‌افزاید.

فنّاوری واکنش گرایی یا ریسپانسیو توسط طراحان و توسعه‌دهندگان وب، با استفاده از کدهای ویژه و پیشرفته به قالب سایت اضافه می‌شود. در کلامی ساده‌تر، ریسپانسیو بودن سایت به معنای بزرگ و کوچک شدن سایت نسبت به دستگاه‌های موبایل، تبلت، لپ‌تاپ واست.

 


طراحی وب سایت

 

اهمیت استفاده از روش طراحی وب‌سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد طراحی ریسپانسیو راهی ست تا یا وب‌سایت در همه‌ی نمایشگرها به‌خوبی دیده شود که این مسئله درنتیجه می‌تواند باعث بالا رفتن بازدید وب‌سایت شما و درنهایت روشی برای بهینه‌سازی سئو و افزایش رنک سایت شما است.

می‌توان این‌طور به موضوع نگاه کنید که کاربران دسکتاپ (انواع کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ) اغلب دوست دارند تمامی مطالب یک وب‌سایت را ببیند و از همه‌ی امکانات آن استفاده کنند، درصورتی‌که کاربران گوشی‌های هوشمند ترجیح می‌دهند همه‌چیز خلاصه‌شده باشد و خیلی سریع به همه‌ی امکانات سایت دسترسی داشته باشند.

به‌این‌ترتیب اگر شما نیازهای کاربران مختلف را شناسایی کرده باشید و بر اساس آن سایت خود را به‌صورت ریسپانسیو طراحی کرده باشید، این روش طراحی می‌تواند بازدید شمارا بالا ببرد.

 

 

تأثیر طراحی سایت به‌صورت واکنش گرا در نتایج گوگل

گوگل به‌صورت رسمی طراحی وب‌سایت‌ها به‌صورت واکنش گرا را توصیه کرده است. درصورتی‌که وب‌سایتی از این قابلیت پشتیبانی نکند ازنظر گوگل در رده بعد نسبت به رقبا جای دارد، طراحی یک سایت واکنش گرا برای یک پایگاه اینترنتی به‌جای طراحی سایت موبایل در کنار سایت اصلی، هم برای گوگل این مزیت را دارد و هم برای سایت این مزیت را دارد که رنک صفحات آن روی یک آدرس اینترنتی (URL) تجمیع می‌شود و این موضوع برای رتبه‌بندی در نتایج جستجوی گوگل بسیار مهم است.

همچنین لینک دهی، به اشتراک‌گذاری و تعامل با محتوایی که در یک سایت و یک آدرس اینترنتی (URL) قرار دارد برای کاربران راحت‌تر است و گوگل به این موضوع نیز بسیار اهمیت می‌دهد.

مطمئناً مدیریت محتوا و اجرای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو) نیز در یک سایت آسان‌تر و اقتصادی‌تر از انجام آن‌ها برای دو سایت است.

 

بررسی کردن ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن یک وب‌سایت

اگر مایل هستید تا سایت خود را ازنظر منطبق بودن با استانداردهای Mobile Friendly بررسی کنید، از طریق لینک زیر آن را بررسی کنید.

http://responsivedesignchecker.comHYPERLINK "http://responsivedesignchecker.com/"/

 

وب سایت تورنگ چاپ

 

جهت دانلود فایل مقاله "وب‌سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو (Responsive)" روی لینک زیر کلیک کنید:

کلمات کلیدی : سایت، طراحی سایت، سایت ریسپانسیو، وب سایت


فارغ التحصیل از رشته مهندسی کامپیوتر و یک برنامه نویس با دقت و حرفه ای است.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1396/10/07
Alexa.com یکی از سایت‌های فرعی Amazon.com است و وب سایتی است که اطلاعاتی را درباره میزان بازدید وب‌سایت‌ها ارائه می‌کند...
1396/08/24
با رسیدن به ماه های اخر سال 2017، وقت آنست که درباره سال پیش رو فکر کنیم و انتظارات سئو را در سال 2018 بررسی نماییم. در ابتدای سال 2017، فاکتورهای جدیدی آغاز به کار کردند و مطمئنا این فاکتورها در سال 2018 برجسته تر نیز خواهند بود...
1396/08/20
مهم نیست که شما در چه کسب وکار، فروشگاه و صنعتی مشغول به کار هستید، در هر حال کسب و کار شما نیاز به یک وب سایت دارد. در واقع وب سایت کسب و کارتان اولین نقطه اتصال مشتریان با برند شما خواهد بود...