خروج

بسته بندی برنج


یکی از مسائلی که امروزه با توجه به تغییرات گسترده شرایط زمین نگران کننده است، تهیه مایحتاج اولیه زندگی بشر در سال های آینده می باشد. گرم شدن کره زمین می تواند تاثیر بسیار زیادی بر نحوه فعالیت های کشاورزی بگذارد و حتی نوع تغذیه انسان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

یکی از این دغدغه های کشاورزی که بخش عمده ای از مواد غذایی مورد نیاز بدن انسان را تامین می کند کشت برنج و نحوه نگهداری آن است. علت اصلی این نوع نگرانی ها مواجه شدن با تغییرات و شرایط سخت آب و هوایی می باشد و در کنار آن مسائلی مثل نحوه کاشت و تولید برنج، نگهداری از گیاه برنج، نحوه برداشت محصول و بسته بندی صحیح برنج پس از برداشت است. اما در کنار همه این مسائل مهمترین موضوع این است که ما تنها به کمیت برنج وابسته نیستیم و کیفیت دانه برنج از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
 

بسته بندی برنج

 

در واقع فقط برنامه ریزی برای داشتن برنج کافی و تامین تغذیه افراد کافی نیست، چون در اکثر مواقع خسارت های که به صنعت کشاورزی وارد می شود موجب از دست رفتن بخشی از محصول برنج می شود که با سختی فراوان بدست آمده است. این خسارت ها ممکن از در هنگام انجام مراحل کاشت و داشت باشد، مثل زمانی که محصول دچار آفت، کم آبی، شرایط پیش بینی نشده هوا، کود و نگهداری نامناسب و... می شود. اما اکثر این خسارت زمانی به محصول برنج وارد می شود که برداشت شده و در مرحله نگهداری پس از برداشت قرار می گیرد. برای نگهداری صحیح برنج پس از برداشت محصول نکته حیاتی بسته بندی و دمای مناسب است. اولین چیزی  که باید برای نگهدار برنج به آن توجه شود بسته بندی استاندارد است که محصول برنج را به دور از نفوذ هر گونه آفت و حشره نگه دارد و علاوه بر آن از مقاومت و کیفیت بالا برخوردار باشد. نکته بسیار مهم بعدی نگهداری برنج بسته بندی شده در دمای مناسب و به دور از رطوبت و گرمای زیاد است زیرا رطوبت و گرما شرایط بسیار مطلوبی را برای رشد حشرات مهیا می کند.

علاوه بر کاشت محصول به میزان کافی، می توان با رعایت این اصول اولیه برنج مرغوب و با کیفیتی را پس از برداشت محصول نیز نگهداری کرد.

 

جهت دانلود فایل مقاله "بسته بندی برنج" روی لینک زیر کلیک کنید:

کلمات کلیدی : چاپ ، کیسه برنج ، بسته بندی برنج ، کشت برنج


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/12/13
کیسه پارچه ای و انواع گونی نخی معمولاً در بسته بندی برنج هندی استفاده می‌شوند. کیسه گونی های پارچه ای با طرح های قرمز رنگ تبدیل به نمادی از برنج باسماتی شده‌اند.
1398/07/21
در این مقاله، نگارنده به شرح و تحلیل قیمت برنج، وضعیت آن و ارائه ی رهیافتی بر کسب و کار این کالای غذایی با اهمیت، می پردازد.
1398/07/03
در مقاله های پیشین گفتیم که برنج غذای اصلی عمده ی ایرانی ها است و همین عامل سبب شده تا نگه داری این ماده ی غذایی، ارزش و اهمیت ویژه ای بیابد.