خروج

آموزش طراحی منوی رستوران ساده و حرفه ای


آیا دوست دارید یاد بگیرید که چگونه می توان با منوی رستوران، اشتهای مشتری را برانگیخت؟
در چند مرحله منو رستوران خود را جذاب و دیدنی کنید.
فقط در چند مرحله ساده می توانید نحوه صحیح قرار دادن یک طرح اولیه، تصویر با کیفیت و اشتها آور و متن مناسب را بیاموزید. برای آموزش این مطلب از برنامه InDesign استفاده کرده ایم.
برای داشتن یک منو ساده 2 صفحه ای در InDesign باید اندازه فایل خود را 27.9 * 21.5 سانتی متر در نظر بگیرید و تعداد ستون ها را 2 قرار دهید.
 
طراحی و چاپ منو
برای این نوع منو تنظیمات جزئی دیگر خیلی مهم نیست اما می توانید در همین قسمت یک حاشیه تنظیم کنید تا بر طبق آن طرح خود را قرار داده و مطمئن شوید هنگام چاپ بخشی از طرح از کادر شما بیرون نخواهد رفت.
پس از ایجاد فایل و تنظیمات اولیه باید فکری برای رنگ و طرح منو کنیم. پیشنهاد ما این است که قبل از هر کاری خواسته خود را از طرح نهایی روی کاغذ رسم کنید. این کار به شما کمک می کند تا فکر و ایده خود را به مسیر درست تری هدایت کنید. برای این کار در نظر داشته باشید قسمت جلویی منو که در واقع جلد آن است را بهتر است برای قرار دادن یک طرح گرافیکی عالی و یا یک عکس اشتها آور خالی بگذارید، چون اولین چیزی که بیننده در نگاه اول و پیش از باز کردن منو متوجه آن می شود جلد منو شماست، هر چه تصویر جلد با کیفیت تر و اشتها آور تر باشد منو بهتری خواهید داشت.
 
چاپ منو رستوران
صفحات داخلی تقریبا همه اطلاعات لازم از غذاها و موارد دیگری که در رستوران شما سرو می شود را در برمی گیرد و صفحه آخر (پشت جلد) می تواند گزینه خوبی برای نوشتن اطلاعات اضافی مثل اطلاعات تماس، ساعت کار رستوران و... باشد. شما می توانید همه این ها در قالب و اندازه مشخصی طراحی کنید تا یکدست و چشم نواز بوده و به دور از هرگونه به هم ریختگی باشد. با این کار مخاطب شما با یک نگاه ساده می تواند متوجه جزئیات منو شود و این انتخاب را برای او آسان تر می کند.
در این مرحله باید عکس هایی که می خواهید روی جلد و در صفحات داخلی منوی خود قرار دهید را انتخاب کنید. بهتر است عکس هایی که خودتان انداخته اید را در طرح قرار دهید تا کاملا مطابق با غذاها و فضای رستوران شما باشد، اما اگر عکس خوب و با کیفیت در دسترس ندارید می توانید از نمونه عکس های موجود در اینترنت هم استفاده کنید فقط دو نکته بسیار مهم را به یاد داشته باشید، یک اینکه عکس ها حتما مطابق با نوع رستوران شما بوده و تقریبا نزدیک به غذاهایی باشد که شما ارائه می دهید و دوم اینکه حتما به سایز و رزولوشن عکس توجه کنید تا بتوانید با کیفیت ترین عکس ها را انتخاب کنید.
 
طراحی منو رستوران
در مرحله آخر نوشته های مورد نظر خود را به منو اضافه کنید و توجه داشته باشید از یک فونت خوانا و رنگ مناسب برای این کار استفاده کنید. برای انتخاب رنگ فونت خود دقت کنید رنگ نوشته ها با رنگ پس زمینه شما کنتراست داشته باشد تا به خوبی دیده شود.


جهت دانلود فایل مقاله "طراحی منوی رستوران" روی لینک زیر کلیک کنید:
طراحی منوی رستوران.pdf


کلمات کلیدی : چاپ ، چاپ دیجیتال ، چاپ منو ، طراحی منو رستوران


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/10/10
با گذشت زمان انتخاب های مختلفی برای چاپ روی پارچه به وجود آمده است به طوری که شما می تواند تکه ای از پارچه را وارد پرینتر کنید و...
1399/10/10
شما می توانید با چاپ دستی برگ و دیگر اشیایی که در طبیعت یافت می شوند آثار هنری زیبایی خلق کنید. جوهر چاپ قابل حل در آب برای چاپ با برگ مناسب البته...
1399/10/09
چاپ دستی تاریخ بسیار طولانی دارد و روش هایی که در زیر مجموعه چاپ دستی قرار می گیرند هزاران سال است که از آن ها استفاده می شود. چاپ دستی بیشتر برای...