خروج

فرآیند چاپی مدرن (چاپ دیجیتال)


 

چاپ دیجیتال به روشی از چاپ گفته می شود که پایه واساس آن تصاویر دیجیتالی است که به شکل های متنوعی در اینترنت و رسانه دیده می شود. چاپ دیجیتال برای اولین بار توسط شرکت Kodak توسعه و شکل گرفت. تجربه های علمی فراوانی برای  این نوع چاپ ها وجود دارد و مهم ترین آنها IRIS Printer است که در سال 1991 بوده است از سالیان دور تا به امروز برای چاپ آثار هنری و دستی از پرینت IRIS استفاده می شود و می تواند جایگزین چاپ هایی با فرمت بالا مثلا HP/EPSON شود. 
چاپ دیجیتال در چندین سال اخیر رشد بسیارعمده و اساسی داشته که بیشتر کیفیت خود را مدیون کاغذ های چاپی است. چاپ دیجیتال مرحله انتقال یک تصویر یا اطلاعات از یک کامپوتر شخصی به لایه های چاپی به وسیله متن و گرافیگ را برعهده دارد.  تمام پرینت یا چاپ های کامپیوتری از تکنولوژی دیجیتال هستند اگر چه شکل آنها با هم فرق دارد مثل بروشور و ژورنال, کاتالوگ تا چاپ افست و چاپ های تبلیغاتی که همه این ها با چاپ دیجیتال انجام می شود. بزرگترین تفاوت بین چاپ دیجیتال و روش سنتی مثل لیتو گرافیفلکسوگرافی, حکاکی این است که مثل آنها احتیاجی به صفحه یا روکش و ورق چاپ ندارد و در نتیجه این چاپ سرعت بالا و هزینه کم را به دنبال دارد در کل چاپ دیجیتال در مقایسه با چاپ افست از نظر کیفیت در چاپ و سرعت بسیار بالا و قیمت کم هزینه می باشد.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین تکنولوژی که در سیستم تولید و چاپ  دیجیتال انجام می شود استفاده از تونر می باشد و می تواند کیفیت بسیار بالا از به نمایش  گذاشتن ایده آل ترین نوع چاپ ( بروشور و کاتالوگ و کارت ویزیت ) را به نمایش بگذارد.

چاپ دیجیتال مانند افست نیازی به صفحه یا پلیت ندارد ولی به جای آن  به تونر یا جوهراحتیاج دارد و از درخشندگی خاصی برخورداراست یکی دیگر از فواید چاپ دیجیتال در دسترس بودن اطلاعات متنوع و مفید آن درهمه جاست.

 

 

فواید چاپ دیجیتال :

1 -ارزیابی هزینه در زمان کوتاه

 2-چاپ خود را به دلخواه می توانید انجام دهید

3-انجام شدن با کمیت و تعداد پایین

4-چاپ سیاه و سفید ارزان

5-قابلیت  متنوع بودن اطلاعات

6-داشتن تکنولوژی اصلاح در چاپ دیجیتال


کلمات کلیدی : چاپ دیجیتال ، پرینت ، کارت ویزیت ، تونر ٬ افست


لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1399/05/28
آیا بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ شما خلاقانه است؟ بسته به دیدگاه شما ممکن است معنی عبارت «بازاریابی خلاقانه» تغییر کند...
1399/05/27
رنگ‌های یک دیزاین همیشه ارتباطی با برندینگ آن کالا دارد. طراحان کالا از رنگ استفاده می‌کنند تا به‌طور ناخودآگاه به مصرف‌کننده‌ها این پیام را برسانند که این کالا درباره‌ی چیست.
1397/09/10
تاریخچه استفاده از مرکب چاپ به زمان گوتنبرگ برمی گردد که تلاش می کرد برای ماشین چاپ، مرکب درست کند. این مرکب ترکیبی از...
فروشگاه اینترنتی تورنگ شاپ