خروج

اضافه کردن کادر به عکس


برای نشان دادن یک مرز مشخص در عکس های خود، از یک کادر استفاده کنید. اضافه کردن کادر به عکس یک راه ساده برای دریافت توجه مخاطب است، زیرا شما با ایجاد این کادر بیننده را مجبور می کنید تا به مرکز تصویر توجه کرده و موضوع مورد نظر شما را ببیند. البته این کار برای برخی از تصاویر بسیار خوب است، اما عکس های مختلف ممکن است انواع مختلف کادر را نیاز داشته باشند تا در نتیجه برای بیننده جالب باشد.

عکس مورد نظر خود را در یک برنامه ویرایشگر تصویر (مثل فتوشاپ) خود باز کنید. با استفاده از ابزار مستطیل (rectangle tool)، یک مسیر مستطیل شکل توسط مکان نما بر روی تصویر رسم کنید.

در این مثال، من گوشه مسیر یک شعاع 50 پیکسل را می دهم،اما این مقدار به اندازه عکسی که شما می خواهید، دارد.
 

چاپ عکس

 

حالا کادر مورد نظر خود را با فاصله مناسب دور تا دور عکس انتخاب کنید، سپس روی آن راست کلیک کرده و گزینه "Make selection" را انتخاب نمایید. حالا از مسیر Select>Inverse کادر خود را به سمت مقابل عکس منعکس کرده و انتقال دهید.

یک لایه جدید در بالای عکس ایجاد کنید و با استفاده از ابزار سطل رنگ (bucket tool) رنگ مورد نظر خود را برای کادر انتخاب کنید. توجه داشته باشید این رنگ یا باید جزء رنگ های خنثی باشد و یا با زمینه رنگی عکس شما همخوانی داشته باشد تا هارمونی رنگی کار را به هم نریزد.
 

کادر استاندارد عکس

 

با دستورالعمل های ساده در بالا، شما می توانید اشکال، اندازه و ترکیب رنگ مختلفی برای کادر عکس های خود ایجاد کنید.

 


جهت دانلود فایل مقاله "اضافه کردن کادر به عکس" روی لینک زیر کلیک کنید:
اضافه کردن کادر به عکس.pdf

کلمات کلیدی : چاپ دیجیتال، چاپ عکس، عکاسی، عکاسی تبلیغاتی


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه در رابطه با مقاله (0)
       


مقاله بعدی

1401/06/28
لایت باکس چیست، چگونه و از چه موادی تولید می‌شود؟ لایت باکس تبلیغاتی چگونه نصب می‌شود؟ از لایت باکس در کجا استفاده می‌شود؟
1397/04/20
عکاسی پرتره یکی از مشهورترین انواع عکاسی است که...
1396/10/20
مشهورترین عکس های دستکاری‌شده تاریخی و سیاسی را با جزئیات ببینید