خروج

بزرگترین تولید کنندگان برنج


برنج که جزئی از گروه غلات محسوب می گردد یکی از مهمترین اقلام خوراکی در دنیا و به خصوص کشورهای آسیایی است. این گیاه که بخش بزرگی از وعده های غذایی افراد در سراسر جهان را تامین می کند تا امروز حدود 10 الی 12 هزار گونه از آن شناخته شده است که البته انواع مختلف برنج زیر گروه دو شاخه اصلی از آن به نام های برنج ایندیکا (برنج هندی) و برنج جاپونیکا (برنج ژاپنی) قرار می گیرند.

برنج ژاپنی نسبت به برنج هندی ظاهری گرد و کوتاه داشته، هنگام پخت و پز آن خواهید دید که آب بیشتری را جذب می کند و یکی از خصوصیات آن این است که هر چه بیشتر جویده شود طعم شیرین تری دارد!

در مجموع شواهد تاریخی حاکی از آن است که برنج اولین بار در چین کشت شده و کم کم از آسیای شرقی به دیگر نقاط آسیا منتقل شده و از طریق استعمارگرها به دیگر نقاط برده شده و گسترش یافته است.

برنج خارجی

میزان بسیار زیادی از برنج جهان در چین، هند، اندونزی، بنگلادش و ویتنام کشت می شود، به طوریکه این پنج کشور به عنوان بزرگترین تولید کننده برنج در دنیا شناخته شده اند.

از میان این همه انواع مختلف برنج، برنج ایرانی نیز یکی از موارد بسیار با کیفیت است که خود نیز انواع مختلفی دارد. از انواع برنج ایرانی می توان از برنج طارم، برنج شیرودی، برنج عنبربو که برنج بسیار مرغوب و خوش عطر و طعمی می باشد، برنج بینام، برنج سپیدرود، برنج لنجان که از برنج های معطر بوده و در اطراف اصفهان کشت شده و رنگی متمایل به زرد دارد که گفته می شود به دلیل کم آبی های اخیر کشت آن کاهش یافته است، برنج صدری دم سیاه و... نام برد.

برنج ایرانی

در ایران نیز بزرگترین تولید کننده برنج به ترتیب استان های مازندران، گیلان، فارس و خوزستان هستند که هر ساله میزان زیادی از اراضی خود را برای کشت برنج آماده سازی و نگهداری می کنند.

چون کشاورزان در این مناطق میزان زیادی برنج کشت و تولید می کنند، هنگام برداشت آن به مشکلاتی مثل نگهداری برنج، انبار کردن برنج و یا حتی بسته بندی برنج بر می خورند.

بسته بندی برنج

به طوریکه گاها مجبور می شوند پس از برداشت، محصول را در فضای باز نگهداری کنند که این از لحاظ امنیت محصول کار درستی نیست زیرا آفاتی مثل حشرات و موش ها به سرعت به سراغ برنج آمده و آن را از بین خواهند برد.

معمولا کشاورزان و تولید کنندگان برنج پس از برداشت محصول آن را در کیسه برنج قرار داده و در انبارها روی چهارپایه های فلزی و محکم نگهداری می کنند تا از دسترس موش ها و آفات برنج به دور بماند و بتوانند حاصل زحمت خود را به طور سالم و بی نقص به دست مصرف کننده برسانند.

 

 

جهت دانلود فایل مقاله "بزرگترین تولید کنندگان برنج" روی لینک زیر کلیک کنید:

 فایل مقاله "بزرگترین تولید کنندگان برنج"


کلمات کلیدی : چاپ، بسته بندی، بسته بندی برنج، کیسه برنج، تولید کننده برنج، گونی برنج


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 
   
 

برای این مقاله دیدگاه ثبت نشده است

مقاله بعدی

1398/06/16
در این مقاله به تحلیل و مقایسه ی کیسه های پلی پروپیلن بافته شده و بافته نشده می پردازیم.
1398/06/05
در این مقاله به بررسی و تحلیل عامل های موثر در شناخت و تشخیص برنج مرغوب از برنج نامرغوب می پردازیم. عامل هایی چون یکدست بودن، بند نداشتن، خشک بودن و شفافیت، از فاکتور های مورد بررسی این یادداشت هستند.
1398/05/23
با توجه به مصرف برنج، گرانی، تورم و نوسان های بازار، در می یابیم که خرید عمده ای برنج، از تصمیم های هوشمندانه ای است که هر خانواده ای می تواند از آن بهره مند شود.