خروج

روش های بسته بندی برنج به منظور جلوگیری از نفوذ حشرات مضر و رطوبت


برنج که یکی از مواد غذایی اصلی در وعده های غذایی بسیاری از مردم جهان مخصوصا آسیایی ها می باشد انواع و اقسام زیادی دارد و می توانید در نقاط مختلفی از جهان آن را در اندازه، شکل و حتی رنگ های متفاوت بیابید.

برای کشت برنج شرایطی مثل مرطوب بودن خاک و رساندن آب به میزان کافی مهم و حیاتی است و عواملی مثل آب و خاک و شرایط جوی نیز روی ضخامت دانه برنج و برخی دیگر از خصوصیات آن تاثیر می گذارد.
 

کیسه برنج

 

 

در واقع می توان گفت مناطقی که باران و آب فراوان و به تبع آن خاک حاصلخیز وجود دارد، محصول برنج مرغوب و بهتری کشت خواهد شد. فقط در شرایطی رشد دانه برنج کم می شود که آفت یا حشره های مضر مانع از رشد آن شوند. البته جهت جلوگیری از این آفات کشاورزان در زمان کشت محصول برنج از آفت کش (سموم کشاورزی) و پس از برداشت محصول نیز از بسته بندی های مناسب استفاده می کنند.

بسته بندی برنج به روش های مختلفی صورت می گیرد اما موضوع مهم این است که در نظر داشته باشید اولویت با نوعی از بسته بندی است که مانع از نفوذ حشرات مضر و رطوبت شود.

کیسه برنج که با استفاده از پارچه های اسپان باند دوخته می شود یکی از انواع بسته بندی برنج می باشد که مانع از نفوذ رطوبت و حشرات شده و علاوه بر آن از استحکام خوبی برخوردار است و به سادگی پاره نمی شود.
 

کیسه برنج اسپان باند

 

در این نوع بسته بندی برنج، علاوه بر اینکه محصول برنج را بسیار شکیل و بهداشتی عرضه می کنید می توانید به راحتی لوگو یا برند خود را طراحی کرده و با چاپ  روی کیسه برنج، برند خود را با قیمت مناسب تبلیغ کنید.

برای بسته بندی انواع برنج و حبوبات از کیسه های پلی پروپیلن نیز استفاده می شود. این کیسه ها که شاید اسم آن به صورت گونی برنج بیشتر به گوشتان خورده باشد مثل کیسه های اسپان باند قابلیت چاپ پذیری داشته و مانع از نفوذ رطوبت و حشرات به محصول برنج شما می شود.

گونی برنججهت دانلود فایل مقاله "روش های بسته بندی برنج به منظور جلوگیری از نفوذ حشرات مضر و رطوبت" روی لینک زیر کلیک کنید:روش های بسته بندی برنج به منظور جلوگیری از نفوذ حشرات مضر و رطوبت.pdf


کلمات کلیدی : چاپ، کیسه برنج، محصول برنج، چاپ کیسه برنج، گونی برنج، دانه برنج


مهسا در بخش IT فعالیت دارد، علاقمند به استفاده از تکنولوژی است و راجع به هر چیزی که ممکن باشد جستجو و تحقیق می کند تا بیشتر بداند.

لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای این مقاله دیدگاه ثبت نشده است

مقاله بعدی

1397/07/22
چطور باید از کیسه برنج در منزل نگهداری کند؟ چطور می توان شرایطی فراهم کرد که بدون این که آسیبی به برنج وارد شود و در معرض هجوم حشرات قرار گیرد، کیسه برنج را در منزل نگه داشت؟
1396/03/25
یکی از این دغدغه های کشاورزی که بخش عمده ای از مواد غذایی مورد نیاز بدن انسان را تامین می کند کشت برنج و نحوه نگهداری آن است. علت اصلی این نوع نگرانی ها مواجه شدن با تغییرات و شرایط سخت آب و هوایی می باشد و در کنار آن...
1396/02/16
برنج یکی از مهم‌ترین غلات و مواد غذایی جهان است. این دانه ی مغذی بیشتر در کشورهای آسیایی مصرف می شود. بنابراین نیمی از جمعیت جهان، به برنج به عنوان یک غذای اصلی وابسته هستند.