خروج

به گزارش خبرنگار رسالت در اصفهان، به نقل از تی نیوز، زهرا اسحاقیان از فعال های صنعت چاپ و بسته بندی استان اصفهان، از پتانسیل 300 میلیونی صنعت چاپ و بسته بندی در کشور های همسایه از جمله افغانستان، عراق و هند خبر داد و آینده ی صادرات در این صنعت را روشن دانست. وی در بخش دیگری از این گفت و گو، از بی اعتنایی تولید کننده ها نسبت به بسته بندی کالا انتقاد کرد و از لزوم پرداختن توجه بیشتر به این صنعت سخن گفت. شرح کامل این خبر را در لینک زیر بیابید.

https://tnews.ir/news/80a2140937493.html


به گزارش پاپنا (آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران)، بابک عابدین، رئیس اتحادیه ی صادرکننده های صنعت چاپ، از تعامل و همکاری نزدیک چاپخانه های ایران و چاپخانه های اربیل عراق خبر داد و از صادرات صنعت چاپ به این منطقه یاد کرد. اشاره به پتانسیل بالای صنعت چاپ ایران، حمایت دولت از صادرات صنعت چاپ و علاقه مندی چاپ خانه های عراق برای همکاری با ایران، از محور های این خبر هستند. شرح کامل خبر را در لینک زیر بیابید.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین، به نقل از تی نیوز، این روزها صنعت چاپ دوره ی خوبی را سپری نمی کند و عمده ی مشکلات، از ناحیه ی تامین مواد اولیه که خود وابسته به تامین اعتبار، ارز، واردات و دیگر فاکتور های مالی و اقتصادی است، ریشه می گیرند. 
صبح قزوین (به نقل از تی نیوز)، دو سال اخیر را پر چالش ترین سال های صنعت چاپ دانست که به تعطیلی خیلی از چاپ خانه ها منتهی شده است. گرانی مواد اولیه، کاغذ، مرکب و زینک، از جمله عامل هایی هستند که این صنعت را از پیشرفت باز داشته اند و میزان سفارش ها را به یک دهم سال های قبل کاهش داده اند.
متن کامل این خبر را در لینک زیر بیابید.
https://tnews.ir/news/3b90140555075.html?refc=15

به گزارش تسنیم، به نقل از ایپینا، علی مغانی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی با انتقاد از سیاست های یک بام و دوهوای وزارت فرهنگ در انتقال بخش صنعتی چاپ به وزارت صمت، از عدم تعهد این وزارت خانه نسبت به قرار و گفت و گو های پیشین گله مندی کرد. 
وی از عدم شفافیت در زمینه ی سیاست های ترخیص ماشین های صنعتی گله و یادآوری کرد که بنا بر توافق های دو سال گذشته، این موضوع باید زیر نظر وزارت صمت انجام گیرد نه وزارت فرهنگ. شرح کامل این خبر را در لینک زیر بیابید.
http://ipina.ir/?p=1678


به گزارش ایرنا، به نقل از تی نیوز، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، در آیین گرامی داشت صنعت چاپ، از چالش های پیش روی این صنعت و راه کار های لازم برای رفع محدودیت ها و مانع ها گفت. افزایش سرانه ی مطالعه توسط متولی های فرهنگی، راه اندازی کتابخانه های سیار و ایجاد هم افزایی و تعامل میان سازمان های مربوطه و دولت، از جمله برنامه هایی است که قرار است در آینده اجرایی شوند. شرح کامل این خبر را می توانید در لینک زیر بیابید.