خروج

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از پرینت فمیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گوی خبری ویژه ی شبکه ی دو سیما که به مناسب هفته ی دولت برگزار شد، از کاهش یافتن التهاب در بازار کاغذ، لغو مجوز ناشرهای غیرفعال، برخورد با مسئله ی کتاب سازی، شیوه ی تخصیص ارز و کاغذ به تامین کننده ها و حال و هوای امروز صنعت و بازار چاپ خبر داد. 

محمد بیطرفان، رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران، در گفت و گو با ایبنا (به نقل از خانواده ی چاپ)، از گرامی داشت روز صنعت چاپ و برگزاری پنجمن مراسم نکو داشت علوم و فناوری این صنعت در روز یازدهم شهریور ماه سال جاری خبر داد. 
شناسایی ظرفیت، توان مندی، کمبود ها و نقص های صنعت چاپ، از جمله هدف های برپایی این مراسم هستند. 
این نکو داشت از نشست های مختلفی تشکیل شده است که نخستین مورد آن با محوریت «نقش علوم و فناوری های نوین چاپ در انقلاب صنعتی چهارم»، روز دوشنبه 9 شهریور برگزار می شود.
برای مطلع شدن از دیگر نشست ها و شرح کامل خبر به لینک زیر رو کنید. 

مجموعه ی تورنگ چاپ، عید غدیر خم، این رویداد تاریخ ساز و تعیین کننده در تاریخ اسلام را، به همه ی مسلمان های جهان و به ویژه مردم ایران تبریک و تهنیت عرض می کند. 

تورنگ چاپ، مفتخر به بیست سال حضور سازنده و اثرگذار در صنعت چاپ سازه های مناسبتی، تبلیغاتی و بسته بندی.

خبر فارسی به نقل از پایگاه خبری نوش آنلاین، از چالش های مهم پیش روی تولید در صنعت چاپ لیبل پرده برداشت. بر اساس این خبر، کامیار تقیان از فعال های صنعت چاپ لیبل در کشور، از حضور و فعالیت گسترده ی شرکت های خارجی و بیگانه ی چاپ لیبل در ایران خبر داده است. شرکت های یاد شده نه تنها نیروی کار ارزان قیمت کشور را استعمار می کنند، که با رقابت با تولید کننده های داخلی، فروش آن ها را کاهش می دهند و به اقتصاد کشور آسیب می زنند. شرح کامل این خبر را در لینک زیر بیابید.
 

محسن شمس، مدیر کمیته ی اجرایی نوزدهمین جشنواره صنعت چاپ، به نقل از خانواده ی چاپ، عنوان کرد که به دلیل هم پوشانی 11 شهریور (روز صنعت چاپ) با محرم، نوزدهمین دوره ی این جشنواره در تاریخ چهارم شهریور ماه سال جاری در تالار وحدت برگزار می شود.
متن کامل خبر را در لینک زیر بیابید.