خروج

به گزارش صبحانه ،بابک عابدینی، اظهار کرد: در سه هفته اخیر قیمت کاغذ تحریر ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش داشته و قیمت هر بند کاغذ تحریر ۷۰ گرمی از بیش از ۵۰۰ هزار تومان به حدود ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.
همچنین به گفته وی قیمت کاغذ گلاسه در این مدت از ۱۶ به ۱۲ هزار تومان رسیده است.
رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران علت این کاهش قیمت را تخصیص ارز حاصل از صادرات به واردات کاغذ و رفع محدودیت واردات این کالا عنوان کرد که به گفته وی باعث شد برخی فعالان اقتصادی سرمایه های خود را در بخش واردات کاغذ فعال کنند.
برای دریافت شرح کامل خبر بر لینک زیر کلیک کنید.

کاغذ از جمله ماده های اولیه و اساسی صنعت چاپ است که متاسفانه در ایران، تقاضای آن از عرضه اش پیشی گرفته است و همین سبب ایجاد حباب قیمتی و افزایش قیمت این ماده ی اولیه شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم اصفهان، کاغذ هنوز با قیمت واقعی فاصله دارد و هنوز تا بر قرار شدن ثبات در قیمت کاغذ، راه و مسیر طولانی در پیش است، هر چند که ثبات نسبی در چند ماه اخیر، به این بازار بازگشته است.

به گزارش ایبنا، به نقل از آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران (پاپنا)، محمدی دبیر اتحادیه صادرکننده های صنعت چاپ، از برگزاری سمینار یک روزه ی کسب و کار چاپ با رویکرد بازاریابی و مارکتینگ خبر داد. این سمینار هم زمان با روز ملی صادرات، در تاریخ بیست و نهم مهر ماه در اتاق بازرگانی تهران برگزار خواهد شد. این رویداد با همکاری سازمان صمت و ارائه ی مدرک به شرکت کننده ها انجام می شود. شرح کامل خبر را در لینک زیر بیابید.

به نقل از تی نیوز، پژوهش گر های استرالیایی، روشی جدید از چاپ هوشمند عرضه کرده اند که آینده ی منسوجات هوشمند را متحول و دگرگون خواهد ساخت.
طبق این روش، نسل جدید منسوجات هوشمند و ضد آب، با استفاده از چاپ لیزر و در چند دقیقه انجام می شود. این گروه پژوهش گر نشان داد که می توان در عرض سه دقیقه، پارچه ای هوشمند در اندازه ی 10 در 10 سانتی متر ایجاد کرد که ضد آب و قابل ارتجاع باشد و امکان ترکیب شدن با فناوری جذب انرژی را داشته باشد. شرح کامل خبر را در لینک زیر بیابید.

به گزارش خبرنگار رسالت در اصفهان، به نقل از تی نیوز، زهرا اسحاقیان از فعال های صنعت چاپ و بسته بندی استان اصفهان، از پتانسیل 300 میلیونی صنعت چاپ و بسته بندی در کشور های همسایه از جمله افغانستان، عراق و هند خبر داد و آینده ی صادرات در این صنعت را روشن دانست. وی در بخش دیگری از این گفت و گو، از بی اعتنایی تولید کننده ها نسبت به بسته بندی کالا انتقاد کرد و از لزوم پرداختن توجه بیشتر به این صنعت سخن گفت. شرح کامل این خبر را در لینک زیر بیابید.

https://tnews.ir/news/80a2140937493.html